Локо спечели дербито с ЦСКА-София и се изстреля на второ място в класирането
Автор: Стойчо Генов 22:52 / 27.09.2020Коментари (6)7687
Локомотив (Пловдив) победи ЦСКА-София с 2:1 в дербито на 7-ия кръг в Първа лига, което се игра на стадиона в квартал "Лаута", предаде репортер на Plovdiv24.bg. Мачът бе директен сблъсък за второто място във временното класиране.

Черно-белите го окупираха с актив от 15 точки след 5-ия си успех от 7 срещи през настоящата кампания. Поражението пък бе първо за гостите.

Момчил Цветанов (38) вкара за пловдивчани, а Юрген Матей (31) си отбеляза автогол. Тиаго (69) пък бе точен за ЦСКА-София.

Преди първия съдийски сигнал имаше минута мълчание в памет на починалия известен привърженик на черно-белите Харалампи Ванев. Той беше президент на шахматен клуб Локомотив, както и шеф на фенския клуб "Интел Локо".

"Смърфовете" пресираха в познатия си стил и използваха всеки един момент да застрашават противниковата врата.

В 31-ата минута резултатът бе открит. Лукас Салинас центрира от фаул с левия крак в наказателното поле, където Юрген Матей в опита си да избие топката я засече с глава в собствената си врата за 1:0.

Седем минути по-късно пловдивчани удвоиха преднината си. Гостите не успяха да изчистят добре една топка и тя попадна в Момчил Цветанов. Той пробва силен шут с левия крак извън наказателното поле, при който топката рикошира в главата на Матей и отново изненада вратаря Бусато за 2:0.

Малко след началото на второто полувреме страхотна комбинация в черно и бяло изведе Бирсент Карагарен в стрелкова позиция. Националът опита бомбен шут с левия крак, но над гредата в аут.

В 69-ата минута "армейците" се върнаха в мача. Това стана след свиреп шут от фаул на Тиаго, при който топката профуча покрай куп футболисти и спря в долния ляв ъгъл на вратата на Мартин Луков за 2:1.

Мартин Луков, Милош Петрович, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Парвиз Умарбаев (90+2- Филип Михалевич), Кристиан Илич, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен (90+2- Николай Николаев), Лукас Салинас, Димитър Илиев, Георги Минчев (73- Анте Аралица).