Спортните новини: Днес (19) | Вчера (18)
Рекордна победа за Локо в Дербито на Пловдив
Автор: Стойчо Генов 19:51 / 28.11.2020Коментари (84)19418
Локомотив изигра страхотен двубой спечели безапелационно 112-ото Дерби на Пловдив, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Черно-белите разгромиха вечния си съперник с 6:0 в мач, който се игра пред празните трибуни на "Лаута". Момчил Цветанов (2), Диниш Алмейда (9), Димитър Илиев (25-дузпа), Георги Минчев (29), Кристиан Илич (72) и Николай Николаев (78) бяха точни за домакините.

По този начин балансът в досегашните мачове вече е: 40 победи за Локомотив, 40 успеха за Ботев, 32 равенства. Голова разлика 136:132 в полза на Локомотив. Победата е рекордна за Локомотив, както и рекордна за цялата история на сблъсъците между двата тима.

Успехът изстреля Локомотив на първо място във временното класиране на първенството с актив от 27 точки, докато Ботев остана с 13 точки на 10-а позиция.

Дербито започна блестящо за черно-белите, които откриха резултата още в 70-ата секунда. Бирсент Карагарен открадна от Славчо Шосоларов вдясно и напредна след което центрира по земя към малкия пеналт. Там Димитър Илиев пропусна топката и тя стигна до Момчил Цветанов, който засече с десния крак в долния десен ъгъл на вратаря Янко Георгиев за 1:0.

Това е изравнено постижение за най-бърз гол в дербито, като предишният такъв случай е на Иван Кънчев - Къната също във 2-ата минута при победата на Локо с 3:0 на стадион "Христо Ботев" през 1965 година.

В 9-ата минута Локомотив удвои преднината си. Парвиз Умарбаев центрира отлично от пряк свободен удар, а Диниш Алмейда засече неспасяемо с глава за 2:0.

В 24-ата минута Георги Минчев се пребори за една топка в наказателното поле и бе препънат от Филип Филипов. Реферът Георги Кабаков отсъди дузпа и вдигна жълт картон за бранителя на "канарите". Точен от бялата точка бе капитанът Димитър Илиев за 3:0.

Локомотив продължи да мачка съперника си и в 29-ата минута резултатът набъбна на 4:0. Това стана след прекрасна атака и отлична индивидуална изява на Георги Минчев. Той финтира технично Станислав Работов, остана сам срещу Янко Георгиев и с бомбен шут го преодоля, пращайки топката в мрежата.

Минута преди почивката Ботев остана с човек по-малко. Джонатан Перейра спря устрема на Парвиз Умарбаев с цената на нарушение и получи втори жълт картон.

В 72-ата минута влезлият на смяна Кристиан Илич получи идеален пас от Умарбаев и с платен удар с левия крак направи за пети път безпомощен вратаря на Ботев Янко Георгиев - 5:0.

В 79-ата минута Георги Минчев се пребори за една топка на аутлинията и веднага комбинира към Николай Николаев, който бе сам пред опразнената врата и от 4-5 метра вкара за крайното 6:0.

Локомотив - Ботев 6:0

Голмайстори: 1:0 Момчил Цветанов (2), 2:0 Диниш Алмейда (9), 3:0 Димитър Илиев (25-дузпа), 4:0 Георги Минчев (29), 5:0 Кристиан Илич (72), 6:0 Николай Николаев (78)

ЛокоМартин Луков, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Милош Петрович (55- Кристиан Гомис), Петър Витанов, Момчил Цветанов (74- Николай Николаев), Парвиз Умарбаев (74- Кенан Муслимович), Бирсент Карагарен, Лукас Салинас (55- Кристиан Илич), Димитър Илиев (89- Валентино Пулиезе), Георги Минчев.

БотевЯнко Георгиев, Мите Цикарски, Джонатан Перейра, Станислав Работов, Филип Филипов, Маркиньос Педросо, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноса, Димитър Тонев, Тодор Неделев (52- Кристиан Добрев), Атанас Илиев.