Валентич: Много съм горд с моя отбор, ще ставаме още по-добри!
Автор: Стойчо Генов 19:06 / 07.03.2021Коментари (5)5072
Треньорът на Ботев (Пд) Азрудин Валентич логично остана много доволен от представянето на своите футболисти, след като тимът му завърши 2:2 при гостуването на Левски.

Ето какво заяви босненският специалист след края на двубоя на стадион "Георги Аспарухов":

Тежък мач, имайки предвид, че играхме 120 минути срещу ЦСКА 1948 за Купата. Работихме най-вече върху физическото и психологическото възстановяване на отбора. Знам, че на този стадион не сме побеждавали от 24 години, но съм много горд от показаното на терена днес. Видях отбор, който искаше да спечели и който не се страхуваше от съперника на неговия терен. Видях моя отбор да играе бързо и агресивно.

През първото полувреме имахме определени проблеми на левия фланг. След първия ни гол контролирахме играта и имахме няколко положения. За съжаление дойдоха грешките на младостта в нашия отбор - загубихме някои топки и те ни наказаха.

През второто полувреме сменихме схемата и Левски имаше повече проблеми. С всяка една изминала минута играехме все по-добре, отбелязахме гол и заслужено спечелихме една точка. Най-важното е, че моят отбор показа, че не се предава и играхме до последната минута, опитвайки се да спечелим мача. Ще ставаме все по-добри и по-добри. Много се радвам да видя възпитаниците на нашата школа, които днес играха срещу Левски. Искаме да им даваме шанс и да се интегрират в отбора.