Ботев записа първа загуба в контролите след мач с 5 гола срещу Царско село
Автор: Стойчо Генов 19:50 / 10.07.2021Коментари (5)6098
© ПФК Ботев
Ботев (Пловдив) продължава без победа в контролите от своята предсезонна подготовка. Възпитаниците на треньора Азрудин Валентич загубиха от Царско село с 2:3 в четвъртата си проверка, която се игра в столицата. Бившето "канарче" Васил Шопов (10, 14) и Милчо Ангелов (66) се разписаха за домакините, а Николай Минков (65) и Антоан Бароан (88-дузпа) бяха точни за гостите, за които това бе първо поражение.

В предишните си 3 контроли жълто-черните постигнаха 3 равенства с един и същи резултат 1:1 - срещу украинския Заря (Луганск), сръбския Пролетер (Нови Сад) и  Левски (София).

Двубоят срещу Царско село започна много лошо за ботевистите, които допуснаха два гола в рамките само на 4 минути. В 10-ата Христо Попадийн изведе перфектно Васил Шопов през центъра и той с мощен удар прати топката в мрежата - 1:0.

Малко след това младият вратар на Ботев Християн Славков направи груба грешка. Той бе излязъл почти до центъра и не успя да овладее една върната от Па Конате топка. Тя му бе отнета на аутлинията, след което Петър Атанасов центрира по земя към Васил Шопов и той засече от близка дистанция за 2:0.

В 65-ата минута ботевистите намалиха резултата. Това стана след пробив на Маркиньос отляво, след което последва пас към Николай Минков в наказателното поле. Атакуващият халф финтира бранител на домакините и насочи топката в мрежата за 2:1.

Само минута по-късно обаче Царско село отново поведе с два гола разлика. След бърза контраатака отдясно вратарят излезе в опита си да парира нападател на домакините, но бе прехвърлен и Милчо Ангелов на метър пред голлинията засече с крак за 3:1.

Две минути преди края Ботев намали резултата от дузпа. Тя бе изпълнена точно от новото попълнение Антоан Бароан за окончателното 3:2.

Славков, Станислав Работов, Виктор Генев, Атанас Чернев, Кевин Янсон, Дилан Мертенс, Па Конате, Николай Минков, Емануел Току, Атанас Илиев, Маркиньос (Карастойков, Марио Младеновски, Мите Цикарски, Филип Филипов, Бароан, Цончев).