Ботев оглави класирането след бой по Левски, Неделев с първи гол от година насам
Автор: Стойчо Генов 22:56 / 20.08.2021Коментари (13)8303
© ПФК Ботев
Ботев (Пловдив) победи Левски с 3:1 в мач от петия кръг на Първа лига, който се игра на базата в Коматево. Тодор Неделев (45+2-дузпа) и Антоан Бароан (75) бяха точни за домакините, а Симеон Славчев (65) си отбеляза автогол. Радослав Цонев (80-дузпа) вкара за Левски.

Двубоят бе изгледан от собственика на "жълто-черните" Антон Зингаревич.

По този начин възпитаниците на треньора Азрудин Валентич записаха трети успех от началото на сезона и вече са с актив от 10 точки, който ги изстреля на първо място във временното класиране.

"Канарите" започнаха много силно двубоя и още в 12-ата минута пратиха топката в противниковата мрежа. Това направи Антоан Бароан при добавка след шут на Реда Рабей. Попадението обаче бе отменено след проверка на ВАР заради засада на Бароан.

В добавеното време на първата част Атанас Илиев изведе много хитро Па Конате сам срещу вратаря Николай Михайлов. Навлизайки в наказателното поле, футболистът на Ботев бе фаулиран от Патрик-Габриел Галчев, който получи директен червен картон от съдията Ивайло Стоянов - Сватбата. След това реферът сам провери чрез ВАР къде е извършено нарушението и отсъди дузпа. Тя бе реализирана от Тодор Неделев за 1:0. Това пък бе първи гол на халфа от една година насам, показа статистиката.

В 65-ата минута жълто-черните удвоиха преднината си след комична ситуация. Конате почти от тъчлинията направи балонно центриране в наказателното поле. Там Атанас Илиев и Симеон Славчев скочиха за високата топка, като играчът в син екип игра с глава и я насочи неспасяемо в собствената си врата за 2:0.

В 71-ата минута току-що влезлият Димитър Тонев бе фаулиран в наказателното поле и въпреки, че ситуацията се разгледа от ВАР арбитрите, дузпа не бе отсъдена.

В 75-ата обаче ботевистите направиха преднината си класическа. Димитър Тонев центрира отбяво към малкия пеналт, където Антоан Бароан засече с крак за 3:0.

Десет минути преди края Радослав Цонев вкара от дузпа за 3:1. Нарушението бе отсъдено за фаул срещу Здравко Димитров.

Георги Аргилашки, Виктор Генев, Самуел Супрайен, Па Конате, Николай Минков, Антоан Бароан, Реда Рабей (71- Димитър Тонев), Дилан Мартенс, Емануел Току (86- Иван Василев), Тодор Неделев (62- Кевин Янсон), Атанас Илиев (86- Станислав Работов).