Тунчев: Ние бяхме отборът, който създаваше положенията
Автор: Стойчо Генов 19:55 / 25.09.2021Коментари (6)3752
Треньорът на Локомотив Александър Тунчев изрази съжаление, че тимът му не е успял да стигне до победата в дербито срещу Ботев, завършило 1:1.

Ето какъв бе коментарът на 40-годишния специалист:

Мачът беше равностоен през първото полувреме, но след това ние доминирахме. Ние бяхме отборът, който създаваше положенията и мисля, че трябва да съжаляваме, че не стигнахме до победата. Имаше леко напрежение в играчите, някои играха за първи път в това дерби. На полувремето им казах да се успокоят и да търсим ситуации.

Имаме футболисти, които могат да обработват топката. Днес просто Лукас Салинас нямаше ден. Венсан ще ни помогне страшно много, той изпусна част от подготовката ни, но ще продължи да се подобрява физически.

Решихме с треньора на вратарите да направим промяна във вратарския пост, да дадем почивка на Илко Пиргов и същевременно да дадем шанс на Лукас Рейдър. Понякога ни убягва завършващия удар и оттам идва липсата на точки. Трябва ни малко време, за да се обиграе този отбор. Характерът и агресията, която показахме след почивката, е добър показател, но се надявам още да подобряваме тези неща.