Ботев най-после победи отбор на Белия, отново се върна на върха
Автор: Стойчо Генов 19:21 / 01.10.2021Коментари (6)6580
Ботев (Пд) продължи безпогрешния си ход пред собствена публика през настоящия сезон, предаде репортер на Plovdiv24.bg. "Канарите" победиха ЦСКА 1948 с 3:1 в мач от 10-ия кръг на Първа лига, който се игра в Коматево.

Тодор Неделев (31-дузпа) и Маркиньос (39, 67) бяха точни за домакините, а Галин Иванов (49) се разписа за гостите.

Това бе шести успех за възпитаниците на треньора Азрудин Валентич от 6 мача на базата в Коматево. Жълто-черните отново излязоха на първо място във временното класиране с актив от 21 точки, три повече от шампиона Лудогорец.

Освен това Ботев (Пд) за първи път побеждава отбор, воден от бившия си треньор Николай Киров.

Ботевистите откриха резултата от дузпа след половин час игра. Нарушението бе отсъдено, след като Па Конате проби отляво в наказателното поле, където беше съборен от Денислав Александров. Тодор Неделев изпълни перфектно за 1:0.

В 38-ата минута Тодор Неделев центрира от корнер, а Антоан Бароан засече с глава в напречната греда. Топката се върна към Маркиньос, който я насочи към мрежата, а Георги Ангелов я изчисти около голлинията. След проверка с ВАР се оказа, че топката е преминала с целия си обем голлинията и съдията посочи центъра - 2:0.

В началото на второто полувреме ЦСКА 1948 върна едно попадение. Николай Минков даде грешен пас, което позволи на Галин Иванов да поеме топката и да шутира. Тя мина през ръцете на Георги Аргилашки за 2:1.

В 67-ата минута Ботев реши мача с трети гол, който бе отбелязан отново от Маркиньос. Бразилецът засече центриране по земя от левия фланг.

Георги АргилашкиВиктор Генев, Па Конате, Самюел Супрайен, Кевин Янсон, Реда Рабей, Антоан Бароан, Емануел Току, Тодор Неделев, Маркиньос, Николай Минков (88- Филип Филипов).