Много слаб мач за Локомотив в Стара Загора
Автор: Стойчо Генов 21:39 / 01.10.2021Коментари (20)8309
Локомотив Пловдив изнесе твърде слаба продукция и логично прекъсна серията си от 5 поредни официалрни мача без загуба. Черно-белите отстъпиха на Берое с 0:1 в среща от 10-ия кръг на Първа лига, която се игра на стадиона под Аязмото. Единственото попадение вкара Омар Камара в 87-ата минута.

Така възпитаниците на треньора Александър Тунчев останаха с актив от 7 точки на 12-о място във временното класиране.

През първото полувреме вицешампионите отправиха само един удар в очертанията на противниковата врата чрез Венсан Марсел, но той не затрудни стража на домакините.

Най-чистото положение за Берое бе в 21-ата минута. Серкан Юсеин изведе по левия фланг Кийлън Лебон, който надбяга цялата отбрана на пловдивчани и успя да шутира. Лукас Рейдър изби топката, а тя попадна в тялото на съотборника  му Шакил Сно и профуча опасно близо покрай гредата в корнер.

Три минути преди края на мача играчите на Берое ликуваха. След едно балонно центриране Гомис изчисти с глава, но твърде слабо. Топката попадна в Камара, който финтира Емил Янчев и от 10-ина метра я прати в левия ъгъл на Лукас Рейдър за 1:0.

Лукас Рейдър, Олексий Биков (72- Артур Крачун), Милош Петрович, Кристиан Гомис, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев (62- Лукас Салинас), Шакил Сно (62- Бирсент Карагарен), Йосип Томашевич (72- Конър Руан), Венсан Марсел (82- Емил Янчев), Димитър Илиев, Георги Минчев.