Страхотен подарък за имения ден на Димитър Илиев! Локо вече е на четвъртфинал за Купата
Автор: Стойчо Генов 16:54 / 26.10.2021Коментари (12)5243
©
Локомотив Пловдив продължава участието си в турнира за Купата на България и вече е на четвъртфинал. Това стана факт, след като черно-белите победиха Локомотив (София) с 2:0 в осминафинален двубой, който се игра на стадиона в столичния квартал "Надежда". Димитър Илиев ознаменува имения си ден с красив гол за пловдивчани в 46-ата минута, а другото попадение бе дело на Гомис.

Това бе трета поредна победа в официален мач за възпитаниците на треньора Александър Тунчев.

Първото полувреме премина доста равностойно, като вицешампионите създадоха две по-опасни ситуации в последните 5 минути. Първо Йосип Томашевич нахлу в половината на домакините и подаде към Димитър Илиев пред наказателното поле. Капитанът изведе с едно докосване Лукас Салинас, който шутира с левия крак, но вратарят Александър Любенов изби в корнер.

Секунди преди почивката играч на Локо (Сф) се подхлъзна и това позволи на Димитър Илиев да напредне към наказателното поле. Именикът днес можеше да потърси комбинация със свой съотборник, но реши да стреля с левия крак, а топката профуча над напречната греда.

Второто полувреме започна прекрасно за пловдивчани. Георги Минчев подаде към Димитър Илиев пред наказателното поле. Футболист №1 на България за 2019 и 2020 година напредна 1-2 метра и отправи силен шут от 20-ина метра с десния крак. Топката рикошира в гредата и влезе в мрежата за 0:1.

В добавеното време на мача черно-белите вкараха втори гол. След корнер пред вратата на Илко Пиргов топката бе избита и отиде при Кристиан Гомис. Централният защитник тръгна от собствената си половина, надбяга един противников играч и прати топката в опразнената от Александър Любенов врата за 0:2.