След 6 официални мача Локомотив най-после вкара повече от 1 гол
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:20 / 01.04.2023Коментари (2)4247
©
Локомотив (Пловдив) победи Хебър (Пазарджик) с 3:2 в приятелски мач, който се игра на “Лаута" и бе закрит за фенове и медии. Неофициален дебют за черно-белите записаха фланговият нападател Алфа Конте и централният защитник Хорхе Сегура.

Димитър Илиев (13-дузпа), Денислав Александров (57) и Ивайло Димитров - Косъма (83) бяха точни за домакините. За първи път след 6 официални двубоя през 2023 година възпитаниците на Александър Томаш отбелязаха повече от един гол на мач.

Новото попълнение Алфа Конте пропусна първата възможност за своя тим още във 2-ата минута. Той засече с глава центриране на Димитър Илиев, но топката мина на сантиметри от целта.

Десет минути по-късно Бабакар Дион бе спънат в наказателното поле и съдията отсъди дузпа за Локомотив. Тя бе реализирана от капитана Димитър Илиев за 1:0.

В 22-ата минута Хебър изравни. Това стана, след като футболист на гостите стреля от дистанция и изненада вратаря Динко Хоркаш - 1:1

В 36-ата минута изстрел на Димитър Илиев срещна гредата.

Веднага след почивката бившият футболист на Локо Венсан Марсел отправи мощен удар, при който Динко Хоркаш реагира отлично и изби в корнер.

В 57-ата минута локомотивци отново излязоха напред в резултата. Пробив на Алфа Конте завърши с пас към Денислав Александров, който се разписа за 2:1.

Веднага след попадението се откри добър шанс и пред Ерик Сорга, но вратарят на Хебър спаси удара му.

В 81-ата минута Хебър пак възстанови равенството. Друг бивш "смърф" - Николай Николаев - Хълк, центрира в наказателното поле, където негов съотборник засече пред погледа на Динко Хоркаш за 2:2.

Само две минути по-късно обаче пловдивчани отново поведоха. Това стана след гол на Ивайло Димитров.

Минута по-късно Пиер Зебли получи втори жълт картон и бе изгонен от игра.

Динко Хоркаш, Матеус, Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Йосип Томашевич, Георги Каракашев, Христо Иванов, Джовани, Алфа Конте, Бабакар Дион, Димитър Илиев (Пиер Зебли, Денислав Александров, Ерик Сорга, Ивайло Димитров, Аксел Велев).