Попето вкара при дебюта си, но Ботев пак не счупи каръка на "Колежа"
Автор: Стойчо Генов 20:52 / 20.08.2023Коментари (47)11291
Отборът на Ботев (Пловдив) отново разочарова тотално привържениците си и не успя да ги зарадва с първа победа на своя новопостроен стадион, предаде репортер на Plovdiv24.bg. "Канарите" загубиха от новака в елита ФК Крумовград с 1:2 в двубой от 6-ия кръг на Първа лига.

Ивелин Попов (21) се разписа при официалния си дебют за домакините. Патрик Луан (53) и Диего Рапосо (83) бяха точни за гостите.

Така възпитаниците на треньора Станислав Генчев останаха с актив от 2 точки на 14-о място във временното класиране. Крумовград пък има вече 9 точки и е на седма позиция.

Жълто-черните удължиха ужасната си серия и вече 8 поредни двубоя са без успех на стадион "Христо Ботев" след неговото откриване в края на април.

Ботевистите започнаха мача доста активно и още в 3-ата минута стигнаха до добра ситуация. Акере проби отдясно и подаде назад към дъгата пред наказателното поле. Там Янис Карабельов бе оставен непокрит и шутира, но Янко Георгиев спаси.

В 21-ата минута резултатът бе открит. Отново Акере проби отдясно, но този път предпочете да отправи шут с левия крак. Вратарят Янко Георгиев изби топката, но тя попадна точно пред Ивелин Попов, който безпроблемно я насочи в опразнената мрежа за 1:0.

Малко след началото на второто полувреме Акере направи поредния си добър пробив отдясно. Халфът отново реши да играе индивидуално, откри си позиция и от границата на наказателното поле шутира с левия крак. Топката обаче удари гредата, за късмет на бившия вратар на "канарите" Янко Георгиев.

В 53-ата минута Крумовград изравни резултата след триходова комбинация. Серкан Юсеин направи балонно центриране на далечна греда, а Миланович почти от аутлинията върна топката в пеналта. Там Мартин Сораков подаде с глава към Патрик Луан, който със силен шут вкара за 1:1.

Малко след това "канарите" направиха невероятен пропуск. Акере изведе Ивелин Попов отдясно и той подаде към Янис Карабельов. Халфът засече от 4-5 метра с десния крак, но Янко Георгиев улови.

Седем минути преди края гостите удариха за втори път. След центриране отляво топката стигна до Диего Рапосо, който с шут по земя я прати покрай гледащия вратар на домакините Хидайет Ханкич - 1:2.

Хидайет Ханкич, Николай Минков, Йонас ТамСтанислав Работов, Константинос Балоянис, Антонио Перера (79- Лъчезар Балтанов), Янис Карабельов, Красиан Колев (46- Реда Рабей), Самюел Акере, Мартин Секулич (70- Точукву Ннади), Ивелин Попов.