Спортните новини: Днес (5) | Вчера (8)
Александър Везенков с победен официален дебют в NBA
Автор: Георги Куситасев 08:23 / 26.10.2023Коментари (1)1379
© Facebook: Sacramento Kings
Александър Везенков направи официален дебют при успеха на Сакраменто Кингс над Юта Джаз като гост със 130:114 (32:24, 40:34, 33:29, 25:27) точки в среща от първи кръг на новия сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (NBA).

Българинът престоя на паркета в препълнената зала "Delta Center" в Солт Лейк Сити точно 12 минути и 47 секунди. Той се появи в игра като резерва в средата на първата част и секунди по-късно вкара тройка за 20:18. Везенков завърши двубоя с 8 точки, 2 борби и 2 отнети топки.

Официално той се превърна във втория българин, играл в "Лигата на извънземните" в баскетбола.

Първи това стори настоящият президент на родната федерация - Георги Глушков. Той игра за Финикс Сънс през сезон 1985-1986 година.

Най-резултатен за победителите от Сакраменто беше Харисън Барнс, приключил с 33 точки. Литовската звезда Домантас Сабонис, син на легендата Арвидас Сабонис, завърши с "дабъл-дабъл" от 22 точки и 12 борби.

За домакините с най-много завърши Джордан Кларксън - 24, а звездата на финландския национален отбор - Лаури Марканен регистрира "дабъл-дабъл" от 19 точки и 10 борби.

Следващият мач на Александър Везенков и компания е домакинство срещу гранда Голдън Стейт Уориърс, за който играе мегазвездата Стеф Къри. Срещата е на 28-и октомври (събота) от 05:00 часа българско време.