Спортните новини: Днес (0) | Вчера (24)
Красива драма завърши 4:4 в пловдивско дерби при децата
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:02 / 03.09.2010Коментари (12)4447
Красив и драматичен мач изиграха юношите-младша "Б" на Локомотив Пловдив и Ботев в мач от турнира "Петър Боянов" край морето в Албена. Двубоят от предварителната група завърши 4:4, с което "смърфовете" запазиха шансове да продължат в следващата фаза, а "канарчетата" вече  нямат шансове.

Срещата премина през няколко обрата - първо Локомотив поведе с 1:0, но Ботев успяха да обърнат до 1:2 до почивката. След това Локо изравни, но "канарчетата" отново поведоха с 2:3. Младите "смърфове" отново се върнаха в мача, изравнявайки 15-ина минути преди края. В последните 10 минути паднаха още два гола - по един в двете врати за крайното 4:4. Любопитното е, че хеттрик във вратата на Ботев записа Боян Цайкин, който си вкара и един автогол.

Така Локомотив са първи в предварителната група с 4 точки след победа с 3:1 вчера над Септември. Днес Черно Море трябва да играят със същия съперник. В момента варненци имат 3 точки от една победа над Ботев. "Канарчетата" са само с 1 точка и нямат шансове за класиране на първото място, което единствено осигурява място на финала.