Спортните новини: Днес (0) | Вчера (24)
Децата на Ботев отстраниха Локо за Купата след 6:1
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:35 / 12.09.2010Коментари (27)4508
© LPortala.net
Локомотив падна лошо от Ботев с 6:1, в мач от първия кръг от турнира за купата на БФС при най-малките, родени през 1997-ма година. При този развой, "жълто-черните" се класират директно за републиканската фаза от турнира, а "смърфовете" ще се борят за мястото в мач-бараж срещу загубилия от мача Спортното и Марица.

На днешния мач в Катуница, малките локомотивци започнаха мача по-добре, като ключов момент в мача се оказа първия гол във вратата им. В 14-ата минута вратарят Асен Буздрев изпусна топката и Георги Кемдарлиев на празна врата откри. Резултатът остана непроменен до почивката.

Още в 41-ата минута Кемдарлиев стреля от малък ъгъл, вратарят на "железничарите" спаси с крак, но при добавката Александров удвои. Това отчая възпитаниците на Асен Чотров, за които мачът като че ли свърши и това бе важно за очертаващия се разгром. Само в рамките на 6 минути Александров се отчете с греда и нови две попадения на сметката си, а в 56-ата Стоян Григоров върна едно попадение. Още в следващата атака на Ботев Александров записа четвъртия си гол в мача, а в последната атака на мача резервата Райчев фиксира крайния резултат с удар от близо 30 метра.

Източник: LPortala.net