Локомотив записа първа загуба в контролите, нов с дебютно попадение
Автор: Стойчо Генов 15:55 / 03.02.2024Коментари (15)5925
©
Локомотив Пловдив прекъсна победната си серия в контролите през зимната подготовка. Черно-белите загубиха от Берое с 2:3 в четвъртата си проверка за 2024 година, която се състоя на стадион “Берое" в Стара Загора.

Себастиан Вия (25) и Вини Трибуле (57, 72) се разписаха за домакините, а Евандро (27) и Владимир Медвед (90) бяха точни за пловдивчани.

Преди това възпитаниците на Александър Томаш имаха 3 победи - срещу дублиращия си отбор (2:1), ЦСКА 1948 (2:1) и Пирин (1:0).

Локомотивци имаха добра възможност още в 6-ата минута. След центриране в наказателното поле Хорхе Сегура засече с глава, но покрай гредата в аут.

В 25-ата минута домакините откриха резултата. Играч на Берое стреля, а Динко Хоркаш изби. При добавката обаче Себастиан Вия прати топката в мрежата за 1:0.

Само две минути по-късно равенството бе възстановено. Евандро се възползва от грешка на вратаря на Берое и вкара от близо за 1:1.

Пет минути преди почивката дебютиралият за Локомотив Йоан Баи се озова на стрелкова позиция и шутира от малък ъгъл, но топката срещна гредата.

През второто полувреме Берое бе по-активният отбор на терена. В 48-ата минута Вия отне от Мартин Паскалев и излезе сам срещу вратаря Томов. Нападателят обаче реши да подава към свой съотборник и топката излезе в аут.

В 57-ата минута Вини Трибуле опита силен удар извън наказателното поле, който изненада вратаря Томов за 2:1.

В 72-ата минута Трибуле отново бе в прегръдките на своите съотборници. Той бе изведен сам срещу Кристиан Томов и хладнокръвно вкара за 3:1.

В последната минута новото попълнение на Локомотив Владимир Медвед вкара за крайното 3:2.

Динко Хоркаш, Оливер Камдем, Хорхе Сегура, Мартин Паскалев, Ангел Лясков, Христо Иванов, Ивайло Иванов, Бабакар Дион, Йоан Баи, Евандро, Димитър Илиев.