Спортните новини: Днес (9) | Вчера (9)
Велико! Виктория Томова с победа над шампионка от Шлема
Автор: Георги Куситасев 08:40 / 09.03.2024Коментари (1)2238
© БФ Тенис
Първата ракета на България при жените Виктория Томова започна с великолепна победа участието си в основната схема на турнира в Индиън Уелс.

Томова победи с 6:4, 7:6(5) представителката на домакините София Кенин. Срещата продължи точно 100 минути.

25-годишната Кенин е шампионка на Откритото първенство на Австралия през 2020-а година. През същия сезон тя игра и финал на Ролан Гарос (Откритото първенство на Франция) и стигна до рекордното в кариерата си 4-о място в световната ранглиста.

Във втория кръг Томова ще играе срещу №20 в основната схема Каролин Гарсия.

Българката изостана с 0:2 в началото на първия сет срещу Кенин, но направи обрат до 5:2. При 5:3 Вики сервира за спечелване на сета, но допусна пробив. Томова обаче отговори с рибрейк и спечели първата част с 6:4.

Томова продължи да доминира на корта и поведе с 5:2 във втория сет. Кенин обаче спечели четири поредни гейма и при 6:5 сервира за изравняване на сетовете. Вики не се отказа да се бори и успя да върне пробива за да се стигне до тайбрек. В него Томова поведе с 5-1 точки, но допусна изравяване при 5-5. След това българката поведе с 6-5 и от първия си мачбол затвори мача в своя полза.