Ботев и Черно море се занулиха на "Колежа"
Автор: Тодор Благов 18:26 / 31.03.2024Коментари (13)6907
Ботев (Пловдив) и Черно море завършиха наравно 0:0 в мач от 26-ия кръг на Първа лига. Двата тима направиха равностоен сблъсък и заслужено поделиха точките, предава репортер на Plovdiv24.bg.

Двубоят се игра пред около 3000 зрители на стадион "Христо Ботев". Срещата бе дебютна за Илиан Илиев и "моряците" на реновирания дом на "жълто-черните".

Още в 30-ата секунда Самуел Акере отправи точен удар, но той не затрудни Иван Дюлгеров. В 8-ата минута бърза атака на "канарчетата" завърши с опасен диагонален шут на Мохамед Брахими, който отново бе уловен от вратаря.

"Моряците" отговориха в 21-ата минута, когато се стигна до голяма суматоха в наказателното поле на Ботев, но удар на Панайотов бе блокиран от бранител.

Черно море бе близо до откриване на резултата в 23-ата минута. Исмаил Иса се измъкна от отбраната на "канарчетата" и стреля останал очи в очи с вратаря, но топката мина покрай вратата.

Три минути по-късно опасен удар на Ивелин Попов профуча покрай страничната греда. В самия край на първата част "жълто-черните" имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена от Валентин Железов.

Второто полувреме стартира с опасно центриране към Панайотов, но кълбото мина в близост от капитана на гостите. В ответната атака удар на Уме Емануел от легнало положение мина покрай вратата.

В 58-ата минута треньорът на "канарчетата" Душан Керкез получи жълт картон за бурна реакция на скамейката. В 64-ата минута дебют за пловдивчани записа юношата на Виста Кристиан Нвачукву.

В 69-ата минута Мохамед Брахими подаде надясно към Уме Емануел, който стреля от ъгъла на наказателното поле, но неточно. Секунди по-късно многоходова атака на "канарчетата" за малко да изведе Ивелин Попов на страхотна позиция, но Дюлгеров внимаваше и изби.

В 88-ата минута бившият играч на "жълто-черните" Атанас Илиев се озова на отлична позиция пред наказателното поле. Ударът на нападателя обаче бе слаб и Ханкич спаси.

Ботев: 1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Там, 7. Мохамед Брахими, 10. Ивелин Попов (К), 15. Джеймс Етоо, 16. Самуел Акере, 17. Николай Минков, 20. Антонио Перера, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев

Резерви: 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки, 6. Дилан Мартенс, 14. Фаустас Степонавичус, 18. Димитър Папазов, 30. Лъчезар Балтанов, 40. Кристиан Нвачукву, 42. Ивайло Видев, 93. Георги Николов

Старши треньор: Душан Керкез

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов (К), 71. Васил Панайотов, 5. Пабло Гарсия, 11. Илиан Илиев, 10. Мазир Сула, 86. Исмаил Иса

Резерви: 84. Християн Славков, 16. Андреяс-Кристиан Калкан, 9. Атанас Илиев, 23. Едгар Пашеко, 17. Мартин Милушев, 32. Мартин Дичев, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов, 99. Уеслен Жуниор

Старши треньор: Илиан Илиев