Ботев мечтае за финал! Драма, меле, червени картони и аванс за "канарчетата" преди реванша
Автор: Тодор Благов 20:57 / 17.04.2024Коментари (35)12171
Ботев постигна страхотен успех с 1:0 над ЦСКА-София в първи полуфинал за Купата на България. "Жълто-черните" надхитриха своя съперник и дадоха много поводи за радост на своите фенове преди реванша, който е на 1 май.

Срещата се игра под непрестанен дъжд на Националния стадион "Васил Левски". Въпреки тежкото време, "канарчетата" бяха подкрепени от солиден брой фенове в гостуващия сектор.

Първата опасност дойде в 5-ата минута, когато Тобиас Хайнц отправи удар от границата на наказателното поле, но топката мина покрай вратата.

В 10-ата минута далечен удар на Асприля се отклони от Антоан Конте, но Хидайет Ханкич внимаваше и улови.

6 минути по-късно "червените" удариха греда. Хайнц центрира, Ханкич изби, но право в краката на Асприля и той стреля, а кълбото се спря в страничния стълб.

В 22-ата минута след центриране от корнер топката се озова в Скаршем, който отправи мощен шут, минал над вратата на Ханкич.

В 32-ата минута късметът се усмихна на "жълто-черните". Скаршем бе оставен непокрит пред наказателното поле и стреля, Ханкич не помръдна, а кълбото профуча на сантиметри от гредата.

Второто полувреме стартира перфектно за "канарчетата". Още в първите секунди Ивелин Попов пусна прекрасен пас към Уме Емануел, който успя да прокара топката покрай Густаво Бустато. Попадението дълго време бе преглеждано от VAR, но в крайна сметка бе признато - 0:1.

Попаднали в шока от ранното попадение, "червените" допуснаха груба грешка чрез Матей, откри се отлична възможност пред Мохамед Брахими, но той не успя да отправи добър удар.

В 59-ата минута Ботев бе много близо до втори гол. Страхотна акция на пловдивчани завърши с подаване на Уме Емануел към Мохамед Брахими, а нападателят от малкото наказателно поле не успя да уцели топката, пропускайки феноменална възможност.

3 минути по-късно на терена настъпи истинско меле между двата отбора, в което най-активни бяха Браян Кордоба и Ивелин Попов. Главният съдия Драгомир Драганов показа директни червени картони и за двамата футболисти.

В 73-ата минута Юрген Матей отклони центриране отдясно, всички футболисти се разминаха с топката и тя се насочи опасно към вратата, но премина на сантиметри от гредата.

След по-малко от 120 секунди Джонатан Линдсет се озова на отлична позиция в наказателното поле на Ботев, но подходи много лековато към ситуацията и стреля встрани от целта.

В 82-ата минута "червените" имаха претенции за дузпа срещу Линдсет, а в ответната атака силен удар на Константинос Балоянис бе избит от Бусато.

В 89-ата минута "армейците" искаха дузпа за игра с ръка на Антонио Перера в наказателното поле, но Драганов отново не уважи претенциите им.

Дълбоко в добавеното време Линдсет центрира отдясно, Марселино засече с глава, но много слабо и Хидайет Ханкич улови кълбото за кеф на бултрасите, които празнуваха успеха над "червените".

ЦСКА-София: Густаво Бусато, Юрген Матей, Енес Махмутович, Браян Кордоба, Тибо Вион, Амос Юга, Марселино, Данило Асприля, Тобиас Хайнц, Улаус Скаршем, Джонатан Линдсет

Резерви: Димитър Евтимов, Брадли Де Нойер, Емануел Шакич, Илиан Антонов, Лазар Туфегджич, Фернандо Каранга, Мено Кох, Сайней Санянг, Станислав Шопов

Старши треньор: Стамен Белчев

Ботев Пловдив: Хидайет Ханкич, Йонас Там, Дилан Мертенс, Мохамед Брахими, Ивелин Попов, Джеймс Етоо, Николай Минков, Антоан Конте, Антонио Перера, Уме Емануел, Константинос Балоянис

Резерви: Матвей Игонен, Ехидже Укаки, Мартин Секулич, Самуел Акере, Димитър Папазов, Янис Карабельов, Лъчезар Балтанов, Кристиан Нвачукву, Атанас Чернев

Старши треньор: Душан Керкез