Счупен крак и равенство в дербито на младшата
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:57 / 26.02.2011Коментари (10)5416
© lportala.net
Юношата на Локомотив Пловдив Веселин Дойчовски счупи нелепо крак по-време на дербито между Ботев и Локомотив в първия пролетен кръг на шампионата, завършил при равенство 1:1. При на вид безобидна ситуация в 59-ата минута Дойчовски стреля с глава към вратата на "жълто-черните", но падна лошо и остана на земята в продължение на 10 минути, докато бъдат предприети всички действия по обездвижване на десния му крак и транспортирането му до близката болница.

Двубоят на терена в село Куртово Конаре предложи повече емоции до инцидента, след което настроението у 22-мата видимо спадна. "Смърфовете" водени от Стойчо Драмов могат само да съжаляват, че през първите 40 минути не водеха поне с няколко гола над градския си съперник, но серизони пропуски направиха на два пъти Атанас Стоев и Боян Цайкин. Последният дори нацели страничната греда след 30 минути игра. Така по неписаното правило в 35-ата минута домакините в жълт-черен екип откриха, като първо Христо Янчев стреля към вратата на локомотивци, вратарят Гешев отрази, но при добавката Сезчин Чепин откри.

Малко след почивката, децата на Локо върнаха гола след центриране от корнер, като топката мина през купа от играчи, рикошира в тялото на Цайкин и влетя в мрежата. До края на мача единствените по-опасни ситуации бяха създадени от гостите, като най-близо до победния гол бе отново Атанас Стоев, чийто удар бе париран от стража на Ботев.

Източник: lportala.net