Локомотив прекъсна черната серия, след победа над Калиакра
Автор: Екип Plovdiv24.bg 22:54 / 25.04.2011Коментари (65)9964
Локомотив победи с 3:1 като гост Калиакра, в последния мач от 23-ят кръг на А група. Така след неубедителните резултати в последните мачове, "смърфовете" прекъснаха черната си серия.

В 25-ата минута Николас Раймонди откри резултата за Локо, след пас на Базил дьо Карвальо в наказателното поле на Калиакра. Две минути след гола "смърфовете" получиха право да изпълнят дузпа, след нарушение на Детелин Димитров в наказателното поле срещу Драги Коцев. Зад топката застана капитана на Локомотив в този мач Христо Златински, който без проблем удвои резултата за "черно-белите".

Малко преди почивката Калиакра върна един гол в двубоя. Драги Коцев направи груба грешка в защита, подарявайки топката на Детелин Димитров, който с хубав удар под плонжа на Флориан Лучини вкара за 1:2.

През втората част също имаше доста интересни ситуации пред двете врати на двата отбора.

В даденото от съдията продължение Сержиньо довърши домакините след самостоятелен рейд, излезе сам срещу Йордан Господин и прокара топката под краката му за крайното 3:1 за Локомотив.

След тази победа Локо запазва петата си позиция с актив от 39 точки, на 6 точки от третия ЦСКА.