Връчиха купата на Ботев след 3:2 над Нефтохимик
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:34 / 05.06.2011Коментари (182)29938
Шампионът на Югоизточната "В" група Ботев получи купата си след победа с 3:2 над Нефтохимик на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.

"Канарчетата" поведоха в резултата още в 11-ата минута след попадение на топреализатора на тима и първенството Атанас Курдов. Пет минути по-късно Курдов удвои резултата за Ботев, възползвайки се от груба грешка в защита на Нефтохимик. В средата на първото полувреме Нафтата намали резултата на 2:1.

Още в самото начало на второто полувреме Нефтохимик възстанови равенството. Точен за "шейховете" бе Георги Алексиев. В 76-ата минута Ботев поведи отново в резултата след една чудесна атака между Николай Манчев, Светослав Асенов и Атанас Курдов, завършела с гол от последния вкарвайки своя хеттрик в мача и оформяйки крайното 3:2 за Ботев.