Спортните новини: Днес (7) | Вчера (19)
Ботев удари класически Локо на "Лаута" при юношите
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:34 / 09.05.2012Коментари (65)9855
© Lportala.net
Локомотив загуби домакинството си на Ботев с 0:3 на изкуствения терен на Лаута. Въпреки че започнаха по-добре в първите минути на мача, възпитаниците на Красимир Димитров рухнаха след като получиха два гола във вратата. Пропуски в началото направиха Пламен Аргиров, Шевки Орбай и Стоян Григоров, но в 22-рата минута Петър Муратев oт Ботев откри резултата след неумела намеса на вратаря Венцислав Узунов. Пет минути по-късно Виктор Пенев удвои с глава след центриране от корнер.

След почивката футболистите на Ботев намалиха оборотите и двата отбора доиграха мача равностойно. Кристиян Христев застраши вратата на гостите с удар от фаул, но стражът Стамен Бояджиев изчисти в корнер. В 43-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Тодор Малинов вдигна червен картон на Янко Гюзлев за нарушение като последен в отбраната. Двадесет минути по-късно Стефан Караджов нацели страничната греда на Локомотив, а минута по-късно Виктор Пенев не сбърка и сам срещу вратаря фиксира класическия резултат. Две минути преди последния съдийски сигнал, "черно-белите" можеха да вкарат почетен гол след отличен пробив през центъра на Николай Пенчев и пас към Пламен Аргиров, но ударът на последния премина покрай целта.

Източник: Lportala.net

+7

по-важното е да се подкрепят отборите...дали ще са от Локо или Ботев те са наши пловдивски деца...не ги делете...
+12

Вижте само плюсовете и минусите и пак твърдете кой е отборът на Пловдив ... Пловдив винаги ще е жълто-черен, а черно-бялата част на населението винаги ще е на второ място, примирете се с фактите! САМО БОТЕВ!