Спортните новини: Днес (5) | Вчера (8)
Прелестната Маша изхвърли Цвети от любимия й турнир
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:15 / 28.06.2012Коментари (2)4163
©
Световната и поставена под номер едно на "Уимбълдън" Мария Шарапова изхвърли ракета номер едно на България Цветана Пиронкова на любимия и турнир (7:6(3), 6:7(3), 6:0).  Двубоят стартира вчера, но бе прекъснат поради слаба светлина при резултат 7:6 (3), 3:1 за рускинята.

Днес при подновяването на игра на Корт №1 пловдивчанката започна ударно. Още в първия гейм успя да пробие Маша, след което затвърди пробива и възстанови равенството - 3:3. Последваха по три спечелени подавания от двете тенисистки и доведоха нещата до тайбрек, в който българката бе безкомпромисна и успя да го вземе със 7:3. Така двете оставиха срещата да се реши в трети сет.

В решителният трети сет Цвети имаше преимуществото, тъй като тя започна да сервира, но още в първия гейм допусна пробив. Последваха после нови 5 поредни гейма за световната номер едно, които и донесоха победата в третия сет с убедителното 6:0, както и мача.