Спортните новини: Днес (15) | Вчера (21)
Марица продължава да гази в женския волейбол
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:45 / 03.11.2012Коментари (2)1832
Хегемонът в женския волейболен шампионат Марица записа пета поредна победа от началото на сезона. Пловдивчанки смачкаха Локомотив София като гости с 3:0.

Волейболистките на Марица нямаха никакви проблеми в този мач. Те взеха трите части, съответно с 25:18, 25:14, 25:15.

Пловдивчанки са с 14 точки на върха, само с една повече от втория Казанлък Волей, който досега беше лидер. Казанлъчанки паднаха с 2:3 при гостуването си на ЦСКА в драматичен мач.

Гостите поведоха, след като взеха първия гейм с 25:19, но "червените" изравниха след 25:22. Отново Казанлък поведе, взимайки третата част с 25:22, но домакините доведоха нещата до тайбрек след 25:20 в четвъртата част.

В решителния пети гейм волейболистките на ЦСКА победиха след много драма с 16:14 и взеха две точки за класирането. Така те са четвърти, на две точки от лидера Марица.

В третия мач от петъчния ден Левски Волей смачка Славия с 3:0 (25:22, 25:18, 25:13) и вече е на трето място с 12 точки.

Последният мач от кръга е в събота. В него се противопоставят Феникс 09 Шумен и Спартак Плевен.

0

Мачкай наред, Маричка! Ти си нашата гордост! С нетърпение очаквам да ви гледам в нова, просторна спортна зала!!!