Ботев с убедителен успех над Пирин ГД, Неделев и Педро се отчетоха с по 2 гола
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:56 / 13.04.2013Коментари (138)23549
Отборът на Ботев Пловдив постигна убедителен успех с 5:0 над тима на Пирин (Гоце Делчев), в мач от 22-ия кръг на А група. По-време на целия мач домакините диктуваха играта на терена и постепенно достигнаха до победата.

Луис Педро изведе "жълто-черните" напред в 33-ата минута. Холандецът бе изведен фронтално срещу вратата и с хладнокръвен удар под плонжа на Абдиков откри.

Само 120 секунди по-късно пловдивчани вкараха нов гол във вратата на гостуващия тим. Авторът на първото попадение Педро отправи силен шут по диагонала, Абдиков успя да избие, но топката попадна в краката на Тодор Неделев, който от непосредствена близост не сгреши и удвои. При този резултат се оттеглиха и двата тима на почивката.

Само 3 минути след подновяването на играта Ботев вкара трети гол и по този начин уби интригата в срещата. Негов автор бе Мариян Огнянов. Полузащитникът с мощен удар прати топката в мрежата за 3:0.

В 65-ата минута Тодор Неделев вкара втория си гол в мача. Националът се разписа след пас на Станислав Костов

Крайното 5:0 фиксира Луис Педро в добавеното време. Крилото бе изведен сам срещу Абдиков, при първия удар стражът спаси, но при добавката Педро не сгреши и вкара втори си гол срещата.

С тази победа Ботев Пд събра актив от 44 точки и се изкачи на 3-о място, но с мач повече от Литекс и ЦСКА. Пирин ГД е 10-и с 24 пункта.

Ботев Пд - Пирин ГД 5:0
1:0 Луис Педро 33'
2:0 Тодор Неделев 35'
5:0 Луис Педро 90'

Ботев Пд: 1. Стаховяк, 15. Перейра, 83. Спрокел (53' Христов), 14. Минев, 26. Енрике, 7. Огнянов, 71. Галчев, 9. Педро, 10. Вандер (Неделев), 18. Костов, 19. Цветков (77' Павлов);

Пирин ГД: 88. Абдиков, 4. Дреновички, 3. Пиргов (69' Киров), 5. Гуцев, 6. Фиданин, 8. Лазаров (к), 14. Витанов, 21. Панайотов (55' Петров), 10. Марчев, 9. Хазуров, 77. Близнаков;