Ботев се върна в топ 3 след успех над Литекс
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:36 / 28.04.2013Коментари (123)23627
Капитанът на Ботев Иван Цветков вкара единственото попадение срещу Литекс (1:0), с което върна "канарчетата" в топ 3.
Ботев Пловдив победи с 1:0 гостуващия тим на Литекс и по този начин се завърна в топ 3. Единственото попадение на стадион "Христо Ботев" вкара капитанът Иван Цветков през втората част на мача.

Наставниците на двата тима не изневериха и в този двубой, като заложиха на офанзивна игра, която бе приятна за гледане на зрителите по стадиона и пред телевизорите.

Най-опасното положение за "жълто-черните" преди почивката се откри в 34-ата минута, когато Мариян Огнянов бе изведен очи в очи срещу Илко Пиргов, но бранителят на "оранжевите" Илия Миланов внимаваше и с шпагат успя да избие топката на халфа.

Гостите от Ловеч се опитаха с далечни удари да застрашат стража на "канарчетата" Стаховяк, който не бе затруднен да се справи с тях. В края на първата част ловчанлии бяха много близо до откриването на резултата. Ваюши центрира от фаул в наказателното поле на домакините, след което Жуниор стреля с глава, но топката мина в страни от левия стълб на вратата на Стаховяк.

Втората част започна отлично за Ботев, които само след 12 минути игра поведоха. Това се случи след едно недоразумение в защитата на ловчанлии, а Иван Цветков мушна топката в мрежата на Илко Пиргов, възползвайки се от пас на Мариян Огнянов за крайното 1:0.

Така с тази победа "канарчетата" се изкачиха на 3-то място с актив от 50 точки, на 2 пред 4-ия ЦСКА, който вчера загуби вечвото дерби. Литекс е 5-и с 43 пункта.

Ботев - Литекс 1:0
1:0 Цветков (57)

Ботев: Стаховяк, Перейра, Спрокел, Грънчаров, Минев, Иршак, Галчев, Огнянов, Неделев (77' Христов), Педро (63' Дяков) , Цветков (89' Костов)

Литекс: Пиргов, Недялков, Божиков, Иса, Жуниор (62' Хасани) , Ваюши, Попов, Г.Миланов (к), Ил.Миланов, Цветков, Ванжер (76' Цветанов)