Ботев победи с 2:1 ЦСКА в дербито на кръга
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:55 / 05.12.2013Коментари (158)26285
Ботев победи с 2:1 ЦСКА в дербито на на 21-ия кръг на "А" група. Попаденията в сблъсъка на стадион "Христо" Ботев в Пловдив реализираха Иван Цветков и Мариян Огнянов за "канарчетата", а за "армейците" се разписа Ивайло Чочев.

Цветков изведе пловдивчани напред в резултата още в 12-ата минута. Капитанът на "жълто-черните" се разписа от бялата точка. Ивайло Чочев изравни след центриране на Апостол Попов. Резервата Мариян Огянов донеси победата на Ботев с гол в 70-ата минута. Само 5 минути бяха необходими на бившия играч на Левски да отбележи, след като се появи в игра в 65-ата минута заменяйки Иван Цветков. Халфът се възползва от лоша намеса на Томас Черни и от 2 метра се разписа за крайното 2:1.

След дълго лечение на травма в игра за Ботев се завър
на Тодор Неделев, който се появи на терена малко преди втория гол за "жълто-черните". Веднага при влизанаето на национала, бултрасите поздравиха Неделев с голям трансперант "Тошко завинаги в нашите сърца - 8".

Така Ботев си върна 3-ото място и вече има актив от 37 точки, толкова има и Локомотив, който е на 4-о място. ЦСКА е 5-и с 35 пункта.

Ботев - ЦСКА 2:1
1:0 Цветков 12' (дузпа)