Локо загуби последната си проверка на испанска земя
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:55 / 10.02.2014Коментари (124)10964
Пловдивският Локомотив загуби с 1:3 от Анжи Махачкала последната си контрола от лагера в Испания. "Черно-белите" поведоха с гол на Аласан Н'Дайе през първата част, но късни голове на Одил Ахмедов (76) и Сердер Сердеров (77, 80) донесоха победата на руснаци.

"Смърфовете" започнаха с двойка централни защитници Асен Георгиев и Тихомир Трифонов, а карето пред Йордан Господинов допълниха Йордан Тодоров и Диего Фераресо. В центъра на терена действаха Аласан Н'Дайе и Валери Георгиев, а пред тях започнаха Крис Гади, Станислав Маламов и Дани Кики. На върха на атаката беше Жозеф Мендес.

Възпитаниците на Александър Станков започнаха отлично срещата и още в 3-ата минута Жозеф Мендес беше близо до откриването на резултата, но стражът на руснаците Евгений Помазан изби. Той обаче бе безпомощен в 28-ата минута, когато след корнер Аласан Н'Дайе се разписа с глава.

През втората част "черно-белите" пропуснаха няколко добри възможности за гол, с които да решат изхода на мача и с пропуски се отличиха Крис Гади и Жозеф Вендес.

Анжи стигна до успеха след светкавични три гола. Първо Одил Ахмедов възстанови равенството в 76-ата минута, а 60 секунди по-късно Сердер Сердеров даде аванс на своя тим. Последният оформи и крайното 1:3 за Анжи десет минути преди края на двубоя.

Утре Локомотив се прибира в България. На 16 февруари, неделя, "черно-белите" ще представят отбора пред своите привърженици срещу Септември. Проверката е насрочена за 14,00 часа на стадион "Локомотив".

Локо - Анжи 1:3
1:0 Н'Дайе (28)
1:1 Ахмедов (76)
1:2 Сердеров (77)
1:3 Сердеров (80)

Локо игра в състав: Йордан Господинов, Йордан Тодоров, Асен Георгиев, Тихомир Трифонов, Диего Фераресо (72- Ангел Йошев), Аласан Н'Дайе, Валери Георгиев-к (56- Хамед Намуши), Дани Кики, Крис Гади (72- Александър Якимов), Станислав Маламов, Жозеф Мендес.