Локо падна с 1:4 от Лудогорец на "Лаута"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:53 / 09.08.2014Коментари (159)14155
Локомотив загуби с 1:4 от Лудогорец в мач от четвъртия кръг на "А" група, игран на "Лаута". Загубата бе първа за възпитаниците на Неделчо Матушев, след като преди това регистрираха победа над Хасково с 2:1 и равенства с по 1:1 срещу Славия и Левски.

Първото попадение за "орлите" реализира Жуниер Кишада в 12-ата минута. За гола голяма вина имаше Йордан Господинов. Стражът владееше топката в дъгата на своето наказателно поле, Кишада се приближи бавно към него, а Господинов в опита си да я изрита напред нацели бразилецът, след което кълбото се оплете в мрежата зад него.

В 19-ата минута Абел Анисе изведе сам срещу вратаря Кишада и останал под ъгъл нисичкият нападател разстреля Господинов за 0:2.

В 33-минута Лудогорец скри топката на своя опонент. Шоко намери по дясното крило Кишада, който овладя и без да се бави подаде към Анисе. Мадагаскарецът от своя страна предостави кълбото на Вандерсон. Последният напредна и с техничен удар прати топката в мрежата.

"Смърфовете" също имаха своите шансове за гол през първата част. Първо новото попълнение Здравко Илиев в 4-ата минута бе изведен очи в очи срещу Иван Чворовеч, но не успя да реализира, тъй като се забави да стреля. Второто опасно положение за "черно-белите" бе пред Мартин Камбуров, който от фаул завъртя перфектно

кълбото, но Чворович с блестящ плонж спаси.

През втората част Локо просто доиграваше, а Лудогорец вкара и четвърти гол в 53-ата минута. Върджил Мисиджан получи топката в наказателното поле и с техничен удар я прати в далечния горен ъгъл на Йордан Господинов.

Все пак Локо успя да стигне до почетно попадение в добавенето време, а негов автор стана резервата Бирсент Карагарен фиксирайки и крайното 1:4.

В следващия кръг "черно-белите" гостуват на Марек, който шокира днес Черно море на "Тича" побеждавайки го с 1:0. Лудогорец е домакин на ЦСКА.

Локо - Лудогорец 1:4
0:1 Кишада 12
0:2 Кишада 19
0:3 Вандерсон 33
0:4 Мисиджан 52
1:4 Карагарен

Локомотив: 12.Йордан Господинов, 4.Венелин Филипов, 20.Деян Молдованов, 15.Ангел Грънчов, 3.Здравко Илиев (57 - 5.Георги Вълчев), 2.Ивайло Димитров, 19.Ванчо Траянов, 10.Александър Якимов, 6.Благой Наков (72 - 14.Станислав Маламов), 11.Мартин Камбуров (46- 21.Бирсент Карагерен), 9.Дани Кики

Лудогорец: 91.Иван Чворович, 19.Александър Василев, 4.Теро Мантула, 27.Козмин Моци, 20.Шоко (80 - 16.Браян Ангуло), 88.Вандерсон, 12.Абел Анисе, 8.Фабио Ешпиньо, 23.Христо Златински (83 - 17.Дани Абало), 93.Върджил Мисиджан (71 - 24.Преслав Петров), 11.Жуниор Кишада