Ботев тресна Славия пред пълните трибуни в "Коматево"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:25 / 24.08.2014Коментари (82)16087
Томаш Иршак открива резултата за Ботев
Отборът на Ботев надделя с 2:0 над Славия в мач от 6-ия кръг на "А" група, игран пред пълните трибуни на "Футболен комплекс Ботев 1912" в "Коматево".

Срещата започна много динамично и още в първата си по-сериозна атака "канарчетата" реализираха. Мариян Огнянов пусна перфектен пас към Томаш Иршак, който бе изведен сам срещу Георги Петков и не сбърка да вкара за 1:0.
"Белите" бяха много близо до изравняването в 31-ата минута, когато Цветомир Панов центрира отдясно към непокрития Фернандо да Силва, но шутът на нападателя профуча покрай лявата греда.

Пловдивчани спокойно можеха да вкарат втори гол в продължението на първата част. Иршак намери непокрития в пеналтерията Александър Колев, но нападателя стреля над напречната греда.

В началото на втората част Ботев подкоси краката на софиянци с втори гол, който и предреши изхода от мача. Лъчезар Балтанов бе изпуснат от защитниците на гостите след центриране и с

Красиви жени всяха смут в ложите на "Футболен комплекс Ботев 1912"
глава изпрати кълбото във вратата на неубедителния Георги Петков.

В 68-та минута реферът Ивайло Стоянов прекрати срещата заради бурята за няколко минути, която се разрази над "Коматево".

Малко след подновяването "канарчетата" бяха много близо да направят резултата класически, но Алекс Колев с глава уцели напречната греда.

Дебют с екипа на Ботев направи Момчил Цветанов, който се появи в игра четвърт час преди края на мястото на Цветелин Чунчуков.

С победата "жълто-черните" събраха актив от 11 точки и делят 2-то място с Лудогорец. Първи е ЦСКА с 13 пункта. Славия е на 10-та позиция с 5 точки.

Състави:

Ботев: Стаховяк, Васев, Терзиев, Николов, Христов, Гамаков, Иршак (Серкан), Балтанов, Огнянов (Айтов), Чунчуков (Цветанов), Колев

Славия: Петков, Диего, Ристевски, Везалов, Панов, Генчев (Бижев), Бурзорг (Василев), Да Силва, Манзаро, Вълчанов (Георгиев), Платини