Спортните новини: Днес (18) | Вчера (18)
Лудогорец - Реал Мадрид през обектива на Plovdiv24.bg
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:42 / 02.10.2014Коментари (19)7816
Лудогорец загуби с 1:2 от Реал (Мадрид) на Националния стадион "Васил Левски" във втория си мач от Шампионската лига. Българите паднаха със същия резултат и от Ливърпул в първата си среща.

Българският шампион обаче направи страховит мач. Играчите на Георги Дерменджиев играха така, както не си позволява почти нито един друг тим, когато се намира срещу Реал (Мадрид).

За жалост сериозно рамо на десеткратния европейски първенец и настоящ шампион на Стария континент бутна шотландският рефер Крейг Томсън. Той даде две дузпи за Реал още преди почивката. И двете ги би звездата Кристиано Роналдо. Първата бе спасена от Владислав Стоянов, втората влезе. Само че втора дузпа нямаше - Кристиано Роналдо се строполи като чувал с картофи в българското поле, а Томсън услужливо посочи пак бялата точка.

Британецът се прояви и след почивката. Първо той не уважи претенциите на българите за нарушение при второто попадение за Реал от страна на голмайстора Карим Бензема. После пък подмина нарушение срещу Върджил Мисиджан в наказателното поле на гостите, а след това спря Роман Безяк от удобна позиция заради несъществуваща засада.

Мачът започна инфарктно. Още в 4-ата и 5-ата мин. Лудогорец направи две добри атаки. Първо Фабио Ешпиньо се опита да изведе Марселиньо сам срещу Икер Касияс, а след това Дани Абало пробва удар, но топката излезе в корнер.

В следващата минута стана страшно. Ешпиньо изпълни корнера, Серхио Рамос не се намеси добре и Марселиньо отблизо откри - 1:0 за българския първенец. Стадионът избухна!

В 10-ата мин. Йордан Минев спъна Лука Модрич в наказателното поле. Шотландският рефер Крейг Томсън даде дузпа. Зад топката застана световната икона Кристиано Роналдо. Великолепният български вратар Владислав Стоянов обаче спаси удара му.

Реал получи втора дузпа в мача в 24-ата мин. Наказателният удар обаче бе пресилено даден от съдията Томсън след артистично изпълнение на Кристиано Роналдо. Зад топката застана отново португалецът и този път не сгреши, макар че Владо Стоянов отново хвана ъгъла на удара му.

В 30-ата мин. Роман Безяк изведе чудесно Михаил Александров на удобна позиция. Ударът на българския национал обаче бе спасен от Касияс.

В 41-ата мин. Хавиер Ернандес пропусна да изведе Реал напред. Чичарито получи топката след страхотен пробив на Роналдо, а ударът на мексиканеца мина на сантиметри от лявата странична греда на Владо Стоянов.

В последната минута на първата част Роман Безяк получи топката. Словнецеът бе съвсем малко зад отбраната на Реал и страничният съдия вдигна засадата. Безяк обаче не разбра това, премина Касияс и вкара топката в мрежата, но напразно.

Две минути след почивката Роналдо създаде нова опасност. Португалецът проби да самата аутлиния в близост до вратата и оттам пусна успореден пас. Слава Богу никой от неговите съотборници не бе на удобна позиция, за да засече топката.

В 52-мин. пък Владо Стоянов извади великолепно удар на най-скъпия футболист в света Гарет Бейл.

Три минути по-късно и Лудогорец създаде първата си опасност за втората част. Ешпиньо нанесе страховит удар от дистанция, но Касияс със сетни усилия извади топката в корнер.

В 66-ата мин. нов далечен шут накара големия испански страж да демонстрира световната си класа. Дани Абало подаде към Марселиньо и от ръба на наказателното поле бразилецът нанесе точен и мощен удар. Касияс обаче извади ситуацията.

Две минути по-късно резервата Карим Бензема центрира меко към Роналдо, португалецът овладя и прати топката зад Владо Стоянов към вратата на Лудогорец. В последния момент обаче там изникна Йордан Минев, който изби от голлинията.

В 77-ата мин. Реал все пак поведе. Бензема бе точен отблизо след пас на Марсело. Играчите на Лудогорец протестираха за нарушение срещу Александър Александров, но арбитърът Томсън не отсъди такова. Дори от повторенията обаче не се разбра дали френският нападател е блъснал българина, за да вкара.

Седем минути преди края Върджил Мисиджан, който току що се бе появил на терена, имаше претенции за дузпи. Той падна в наказателното поле след контакт с играч на Реал. Съдията Томсън, който свири много по-лека дузпа през първото полувреме (втората за испанците) този път си замълча.

В 86-ата мин. авантите на шотландския арбитър станаха явни. Безяк излезе на чудесна позиция, но бе спрян с несъществуваща засада.

Лудогорец направи пропуск в последната минута. След фаул, изпълнен от Мисиджан, топката попадна в Светослав Дяков, който от два метра не успя да нанесе точен удар през купа от играчи пред него.

В ответната контра пък Владо Стоянов направи поредното си блестящо спасяване. За повече обаче нямаше време - Реал си тръгна с 2:1.

Лудогорец - Реал 1:2

1:0 Марселиньо (6)
1:1 Роналдо (24) дузпа
1:2 Бензема (77)

Лудогорец: Стоянов, Ал. Александров, Минев, Моци, Кайсара, Ешпиньо (82 Анисе), Абало, Дяков, М. Александров (82 Мисиджан), Марселиньо (70 Вандерсон), Безяк.

Треньор: Георги Дерменджиев

Реал: Касияс, Арбелоа, Варан, Рамос, Марсело, Модрич (73 Кроос), Ияраменди, Иско (76 Хамес Родригес), Бейл, Ернандес (67 Бензема), Роналдо.

Треньор: Карло Анчелоти

Национален стадион "Васил Левски", София, 40 000 зрители

-1

Достойно представяне на Лудогорец. От мястото, на което бях, не видях дузпите и отменения гол, но при втория гол на Реал ми се стори, че Бензема блъсна нашия защитник. На стадиона имаше страхотно настроение, но много ме подразни непредизвиканото с нищо от гостите, дюдюкане и укане от страна на нашата публика.
-1

Ботевист съм .. спор няма - Лудогорец играха перфектно .. дори щяха да разплачат Реал , но съдията беше пълен *******т ! Още малко ще ми докарат сърдечни проблеми зелените :) А нашите хейтъри да се кротнат за тея дузпи и да спрат да плюят .. скоро нашия отбор не виждам да докара такъв отбор в БГ .. ай със здраве и успех на Лудите :)
+1

Бях на мача , Лудогорец са на много високо ниво европейско и пред Ботев и Локо но и ние с нашия шовинизъм, живеем на стари ларви от преди 30 години, а стюардите на мача бяха от Пловдив,мисля че се справиха прекрасно ...
0

Беше ясно, че рано или късно А Група ще бъде отмъстена. В Европа няма модерна кауза, пред която да лазят и съдии, и медии.
0

Нищо не играха Лудогорец.Играха както Марек срещу Литекс в последния мач на БГ футбола ни, само че на Европейско равнище.
Нищо не пишете - днес в Пловдив, в спортната зала има волейболен мач за суперкупата на България.
на 02.10.2014 г.
+3

Реал играха на ходом, а съдията си свири перфектно. С изключение на няколко измислени засади на тъч-реферите. Спести червен картон на Минев (като последен), на Дяков (втори жълт) и мисля на Александров за груб фал в гръб на Роналдо. Както и жълт картон за симулация на Марселиньо. Крум Савов и Сокачев малко коментираха отменения чист гол за Реал например и изпълнявайки поръчка на Домуса - обстойно се спряха на спорните положения в полза на горските! И продължават да насаждат негативи спрямо съдиите. И то избирателно! Нещо което правят и в първенството.
Защо нямате тема за избора на генерален секретар на ООН?
+4

И как така в ЕВРОПА в два мача - 4 дузпи срещу Лудогорец , а в България - за 150 мача - нито една ??? Там няма ПАСТИ , ПОНИЧКИ , ЕКЛЕРЧЕТА , СВАТБИ, пе**лчета и други подлоги!!!