Колоездач на "Цар Симеон 1898“ стана балкански вицешампион на "часовник“
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:00 / 21.10.2014Коментари (0)1087
©
Николай Генов изпуска медал в общия старт
Младият колоездач на пловдивския велоклуб "Цар Симеон 1898" Николай Генов спечели вицешампионска титла за младежи в дисциплината индивидуално бягане по часовник, по време на Балканското първенство на шосе в Сърбия.

17-годишният пловдивчанин кара като лъв по тежкото трасе в околностите на Ниш, но бе изпреварен с малко единствено от представителя на домакините Душан Райович. Дистанцията на "часовника" при младежите бе 18 километра.

След финала Ники много съжаляваше много, че шампионската титла му се е изплъзнала така лесно, защото според него, той се е чувствал в добра спортна форма и е имал реален шанс за златото.

Четвърти, на малка разлика от бронзовия медал в "часовника", остана друг национал на "Цар Симеон 1898" - Адриян Беев.

На балканиадата в Сърбия, Генов изпусна още един медал - в общия старт при юношите старша възраст, този път заради малшанс.

По време на целия пробег, в жестока конкуренция, Ники постоянно беше в основната група и имаше намерение да атакаува медилети във финалните метри като "пробие" със силния си финален спринт. Само 3 километра преди финала обаче, младият ас на "Цар Симеон 1898" спука гума на велосипеда си и докато я подмени загуби ценно време, и така изостана от основната група.

Генов прави пореден силен сезон. Както е известно той имаше балканска вицешампионска титла на "часовника" от миналогодишната Балканиада за юноши и кадети на шосе в Румъния. Преди месец завърши на престижното второ място на дебютното издание на Международния колоездачен тур на шосе "Гран При - Сливен", като талантливият пловдивчанин взе вицешампионската титла в крайното генерално класиране при младежите.

Генов е и настоящ шампион в индивидуалното бягане по часовник и вицешампион в общия старт при юношите от държавно първенство на шосе. Отделно Ники грабна други 5 шампионски титли и 2 вицешампионски от националния лично-отборен шампионат на писта за младежи, сочи статистиката.

Иначе тазгодишното Балканско първенство на шосе в Ниш събра почти всички най-добри бегачи от Балканите.