Спартак се препъна и в домакинството срещу Евроколеж
Автор: Екип Plovdiv24.bg 08:37 / 26.03.2015Коментари (0)1907
©
Спартак записа нов срамен резултат след като загуби домакинството си срещу Евроколеж с 0:2. Срещата от 22-ия междинен кръг на Югоизточната "В" група се игра на стадион "Тодор Диев". И двата гола за "колежани" вкараха двама бивши играчи на "гладиаторите" Илхан Ибрамчик и Константин Атанасов.

До 20-ата минута мачът бе сравнително равностоен. Още в самото начало голям пропуск пред вратата на Евроколеж направи Атанас Паскалев, който при опит да прехвърли гостуващия страж би над вратата. До края на полувремето пропуски за "гладиаторите" направиха Динко Михайлов и Борис Бисеров. От своя страна и гостите имаха своите положения пред Петър Начев. В 36-ата минута те съумяха да поведат в резултата, след като Имбрамчик засече с глава едно центриране. До края на частта гол в някоя от вратите така и не падна.

През второто полувреме спартаклии опитаха да променят статуквото и заиграха малко по-концентрирано, но така и не успяваха да разпечатат вратата на Евроколеж. В 57-ата минута друг бивш играч на Спартак К.Атанасов бе най-съобразителен и успя да покачи резултата за гостите на 0:2. В 80-ата минута бе и най-чистото положение за "гладиаторите", когато Христиан Хубенов остана сам срещу вратаря, но прати топката върху мрежата на вратата. До края опитите на Спартак поне за почетен гол така и не се увенчаха с успех. Така Спартак записа нова загуба с нулев акцент.

Състав: Начев, Кордов, Христозов, Бисеров, Петров, Кумбаров, Харлов, Якалиев, Станев (65 - Тодоров), Паскалев (70 - Джоголов), Михайлов (45 - Хубенов)

"Не ни се получават нещата, не можем да сглобим хомогенен състав. Постоянно има липсващи, болни или контузени играчи. Дори в тази среща не можехме да разчитаме на Ролев, Фанев и Колев, а Кордов и Кумбаров играха с болежки. Имаме и много млади момчета, някои нямат и навършени 16 години. Моментното класиране и тези резултати са срамни за отбор като Спартак, но това е положението на този етап, ще се борим. В събота ще гоним задължителна победа срещу Свиленград", каза след мача Манол Георгиев.