Локо прекъсна "черната" серия със стил, разби Марек на "Лаута"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:49 / 13.04.2015Коментари (65)12265
Тимът на Локомотив прекъсна негативната си серия от седем поредни мача без победа в "А" група с отлична победа 4:0 над Марек на "Лаута". По две попадения в днешната среща вкараха Мартин Камбуров (15, 71д.) и Бирсент Карагерен (50, 58).

"Смърфовете" започнаха вихрено срещата и още в първите минути се нанесоха трайно в половината на гостите.

"Черно-белите" създадоха първата си опасност пред вратата на Емил Михайлов в 5-ата минута, когато Ласиман засече центриране по земя, но стражът на дупничани с блестящ рефлекс изби в корнер.

В 15-ата минута Мартин Камбуров сложи край на кошмарната серия от 697 минути без гол за пловдивчани в първенството. Нападателят с невероятен рейд навърза цялата защита на Марек и останал очи в очи с Михайлов, прекара коженото кълбо под краката му за 1:0. Това бе гол №150 за Камбуров в "А" група.

В 32-ата минута Камбуров бе близо до удвояването на резултата, но Емил Михайлов показа класа и успя да избие ударът му от фаул.

Пет минути преди края на първата част Спас Делев не успя да се възползва от отлична възможност. Нисичкият нападател пропусна да донесе комфортна преднина на своя тим, след като от няколко метра напълно непокрит стреля с глава право в десния стълб.

Бирсент Карагарен удвои преднината на Локо в 50-ата минута. Камбуров засече с глава центриране от фаул на Бурабия, стражът Михайлов изби, но при добавката Карагерен отблизо не сбърка за 2:0.

В 58-ата минута Карагарен направи резултата класически, отбелязвайки красиво попадение със задна ножица във вратата на Марек.

Мартин Камбуров сложи точка на спора в 71-ата минута. Капитанът на "черно-белите" се разписа от дузпа отсъдена за нарушения срещу Ласиман.

С победата Локомотив се откъсна на 6 точки от преследвача Марек и вече може да си вземе глътка въздух за оставането си в елита догодина.