Спортните новини: Днес (17) | Вчера (18)
Марица на финал за Купа България!
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:36 / 18.04.2015Коментари (5)2471
©
Марица (Пловдив) се класира за утрешния финал за Купа България по волейбол за жени! В днешния полуфинал в столичната зала Христо Ботев, вицешампионките надиграха ЦСКА (София) с 3:0 (28:26, 25:18, 25:21)* след оспорвана битка във всеки от геймовете.

За първи път през този полусезон в игра за пловдивчанки след възстановяване от контузия се появи центърът Мария Данчева, бивша състезателка на ЦСКА. Най-драматично се разви първият гейм. Въпреки многото непредизвикани грешки в своята игра, Жълтите първи стигнаха до геймбол при 24:23, който обаче не успяха да оползотворят. Битката продължи до мощния блокаут на Ана Радичева, с който геймът приключи при 28:26. Лютата битка на терена продължи и във втората част, която бе напълно равностойна до второто техническо прекъсване. С дълга серия от отлични сервиси на Милена Димова обаче Марица успя да дръпне далеч напред в резултата, а разпределителката Весела Бончева с хитро пусната топка затвори гейма при убедителното 25:18. По подобен сценарий се разви и третият гейм. Червените поддържаха напрежението до след втората служебна пауза, но малко след това при пет поредни сервиса на Бончева момичетата на Иван Петков излязоха напред с 22:19, а при доиграването оформиха крайното 25:21 за чиста победа над коравия съперник.

Топреализатор на срещата стана капитанката на Марица Ана Радичева с 14 точки. Много силен мач направи централната блокировачка Милена Димова, която добави 13 точки, от които 3 аса и 4 блокади. Тя регистрира и най-високата успеваемост в нападение измежду съотборничките си - 67%. 13 точки направи и центърът на ЦСКА Силвия Кьосева, която натрупа 6 точкови блокади и стана най-резултатна за своя отбор.

В другия полуфинал, който се игра по-рано днес, Левски (София) победи Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:12, 25:9, 25:18) и ще се изправи срещу Марица в големия финал за Купа България утре, неделя, от 17:30 б.в., също в зала Христо Ботев.