Локо тръгна със загуба в "А" група
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:22 / 17.07.2015Коментари (84)14688
Локомотив стартира със загуба новия сезон в "А" група. Момчетата на Христо Колев-Бащата започнаха шампионата с поражение от 0:3 при визитата си на Славия. Двата отбора си разделиха по едно полувреме на стадион "Славия" в столични квартал "Овча Купел".

През първата част "смърфовете" надиграха тотално своя опонент, но само блестящите намеси на Георги Петков запазиха мрежата му суха. 39-годишният страж блесна с 3 отлични намеси, спасявайки удари на Мартин Камбуров, Пламен Крумов и Александър Тунчев.

След почивката "белите" станаха по-активни и с повече ентусиазъм успяха да стигнат до успеха. Ивайло Димитров получи чудесно центриране от Янис Каравельов в наказателното поле на "смърфовете" и от близко разстояние не сгреши. Иван Вълчанов удвои преднината на Славия четвърт час преди края. Играчът на домакините се разписа, след като бе на точното място при разбъркване пред вратата на Локомотив и с плътен удар реализира за крайното 2:0.

Точка на спора сложи Ивайло Димитров в края на двубоя. Нападателят се разписа за втори път във вратата на Теодор Скорчев, след асистенция на Жереми Манзоро.