Локо повали с 2:0 Славия
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:50 / 27.09.2015Коментари (59)14306
Локомотив се наложи с 2:0 над Славия в среща от 10-ия кръг на А група. Силен мач за пловдивчани изнесе Мартин Камбуров, който вкара и двете попадения във вратата на столичани. С попаденията си днес 35-годишния стрелец вече има 159 гола в родния елит.

Гостите бяха близо до откриването не резултата в 23-ата минута, но само страхотния рефлекс на Ел Харуби остави мрежата му суха. Стражът се намеси блестящо при бомбен удар на Костадин Дяков, който след негова намеса срещна гредата, а при добавката вратарят спаси и шут на Ивайло Димитров.

Десет по-късно "смърфовете" нанесоха своя удар след прекрасна контраатака подхваната от Зоран Балдовалиев. Македонъцът намери чудесно Мартин Камбуров на границата на наказателното поле, а нападателят от воле прати неспасяемо коженото кълбо в долния ляв ъгъл на Марио Кирев

Славия можеше да отговори много бързо, но в 39-ата минута Ел Харуби отново демонстрира класа и спаси удар на Владимир Семерджиев.

В началото на втората част Мартин Камбуров сложи точка на спора с втория си гол в срещата. Капитанът на "черно-белите" реализира за 2:0 след асистенция на Димо Бакалов

В 61-ата минута бранителят на "черно-белите" Крум Стоянов счупи лявата си ръка след лошо падане и бе заменен от Айкут Янъков.

Малко по-късно в игра се появи новото попълнение Емил Гъргоров, който замени Зоран Балдовалиев.

С победата Локомотив задмина градския съперник Ботев и вече има актив от 11 точки.