Спортните новини: Днес (5) | Вчера (19)
Гришо победи Монфис на родна земя
Автор: Екип Plovdiv24.bg 08:43 / 29.11.2015Коментари (2)3137
Дългоочакваният демонстративен двубой между родната ракета номер 1 Григор Димитров и французина Гаел Монфис започна точно в 20.00 ч. в препълнената столична зала "Арена Армеец".

Гришо Димитров имаше леки затруднения в първия гейм. Българинът загуби първите три точки, но успя да отрази и трите възможности за пробив, които се откриха пред французина. Гришо пласира два много добри сервиса, а спечели първия гейм с ас.

Гаел Монфис не срещна затруднения при своето подаване. Французинът демонстрира убедителна игра от дъното на корта и изравни резултата 1:1.

29-годишният французин направи първия пробив в мача и поведе с 2:1 гейма. Той се възползва от петата си възможност за пробив и успя да я реализира. Григор Димитров от своя страна допусна две двойни грешки само в третия гейм и в първите си два гейма направи три двойни грешки.

Григор Димитров успя да върне пробива в шестия гейм и да изравни резултата - 3:3. Монфис допусна отпускане в играта си и изостана с 0:40. Французинът успя да отрази две от възможностите за пробив, които се бяха открили пред Димитров. Гришо обаче направи силно разиграване и успя да затвори третата възможност, която се бе открила пред него и изравни резултата 3:3.

Григор Димитров направи нов пробив в осмия гейм. Монфис допусна две последователни двойни грешки при 15:30 и 15:40. Димитров се възползва още от първия брейкпойнт, успя да го реализира и да поведе с 5:3.

Гришо успя да спечели първия сет, като завърши последната топка с футболен удар.

След края на първия сет двамата съперници споделиха емоциите си. Българинът не успя да скрие вълнението си от играта на родна земя.

Във втория сет Гришо и Монфис спретнаха истинско шоу. То включваше прескачане на мрежата в противниковото поле и помощ от публиката. И двамата тенисисти дадоха възможност на деца да се включат в мача.

След няколко обрата, българинът спечели и втория сет с 6:4.

"Благодаря на всички, които дойдоха да ме подкрепят. За мен беше вълнуващо изживяване да играя пред българска публика. Пожелавам си следващият сезон да премине по план. Никога не съм ви напускал, благодаря на всички, които не спят по цели нощи, за да гледат моите мачове", каза развълнуваният Григор.

Той не успя да сдържи сълзите си, след като зрителите се изправиха на крака и го аплодираха, скандирайки името му.

Източник: Нова тв