Спортните новини: Днес (19) | Вчера (18)
Марица с разгромна победа над ЦСКА в София
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:28 / 29.11.2015Коментари (0)1389
Женският тим на Марица (Пловдив) разгроми като гост ЦСКА (София) с 3:0 (25:15, 25:14, 25:18)* в среща от петия кръг на Национална волейболна лига Демакс+. Мачът, който се игра при много ниска температура в столичната зала Васил Симов, продължи едва 61 минути, донесе на Червените първата загуба за сезона и издигна пловдивчанки на второто място във временното класиране.

Въпреки шумната подкрепа от трибуните, ЦСКА не успя да затрудни Марица в първия гейм. Шампионките влязоха в ритъм, натрупаха преднина и с успешна атака от зона 4 Таня Събкова оформи крайното 25:15. Пълното надмощие на пловдивчанки продължи и във втората част, като на пълни обороти заработи тяхната блокада. Вдъхновени и от възгласите на своята агитка по трибуните, те приключиха гейма при категоричното 25:14. В третата част Жълтите успяха да повишат още повече ефективнотта на своя сервис, а и бяха подпомогнати от многото брак в играта на възпитаничките на Юлия Иванова. Наставникът на Марица Иван Петков дори си позволи да даде шанс да влязат в игра и на някои от най-младите си волейболистки. Една от тях - диагоналът Симона Николова, отбеляза два от петте аса на гостенките в гейма, с отлична атака заби последния пирон в ковчега на съперника и сложи точка на мача при 25:18.

Топреализатор на срещата стана Таня Събкова с 15 точки. По 12 добавиха Виктория Григорова и Ана Радичева. За домакините най-резултатни с по 8 точки бяха Ивета Станчулова и Ралина Дошкова.

Марица вече има актив от четири победи, една загуба, 12 точки и 13:3 гейма, изоставайки на три точки от все още непобедения Левски (София). В следващия шести кръг момичетата на Иван Петков посрещат Раковски (Димитровград) на 4 декември, петък, от 18:00 б.в. в зала Пловдивски университет.