Спортните новини: Днес (28) | Вчера (23)
Караматев хвали Асеновец след загуба с човек по-малко
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:21 / 03.04.2016Коментари (0)5092
©
Розова Долина спечели с 1:0 срещу Асеновец на стадион "Севтополис" в мач от 23-ия кръг от Югоизточната "В" група. Двубоят беше равностоен, но тимът на домакините желаеше победата една идея повече, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

В 23-ата минута Кристиян Петров от "розите" излезе сам срещу стража на Асеновец, но не успя да го преодолее.

Десет минути по-късно Атанас Атанасов вкара за Розова долина, но попадението бше отменено заради засада.

Единственият гол в мача падна в 39-ата минута. Емил Рачев проби покрай трима защитници на Асеновец и с хубав удар прати топката в мрежата.

Втората част беше равностойна и двата отбора искаха да отбележат гол и се бореха мъжки, за да зарадват около 300-те зрители на стадиона.

В 55-ата минута Пламен Колев изскочи сам срещу вратаря на Асеновец Кадиев, но шутира в аут.

Тодор Тимонов - Лимона направи няколко остри и опасни центрирания към вратата на Розова Долина, но отбраната на домакините се справи.

Асеновградчани останаха с човек по-малко в 71-ата минута, когато Виктор Каварджиев получи втори жълт картон и бе пратен под душовете.

До края на двубоя момчетата от Асеновец се опитваха да притискат съперника, но не успяха да променят резултата.

Играещият треньор на гостите Борислав Караматев поздрави своите футболисти и отбора на домакините и сподели специално за Plovdiv24.bg:

"Равностоен мач, показахме характер срещу силен и добре подготвен противник, който се опитва да играе футбол. Доволен съм от моя отбор. Въпреки че останахме с човек по-малко, до последната минута се опитвахме да пресираме и да изравним резултата. Това искам да виждам всеки мач в моите момчета - непримиримост, воля и дух. Поздравявам нашия отбор за добрия мач и отбора на домакините за коректното отношение", заяви Борислав Караматев.

Розова Долина: Цветан Тодоров, Николай Цонков, Милен Христов, Димитър Вакавлиев, Петко Георгиев, Иван Цанков, Кристиан Петров, Николай Стоичков /Пламен Колев/, Емил Рачев, Атанас Апостолов /Владислав Калайджиев/, Григор Георгиев /Михаел Лалев/.

Асеновец: Дамян Кадиев, Джунейт Узунов, Радослав Влашев, Виктор Каварджиев, Иван Пудев, Стоян Славков, Тодор Тимонов, Борислав Караматев, Антон Кюлюнков, Мутлу Алиев, Александър Стойчев.