Спортните новини: Днес (8) | Вчера (18)
Късметът пак избяга от "колежани"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:13 / 12.05.2016Коментари (0)3836
© ФК Евроколеж
Младият отбор на Сливен записа изненадващ успех с 2:1 при гостуването си на Евроколеж в среща от 31 кръг на Югоизточната В група. Последните в класирането за писаха едва трета си победа за сезона с една добра игра, а попаденията за тях вкараха Стоян Митев и Цветан Кръстев.

Пловдивчани изпуснаха куп положения пред вратата на Даниел Стефанов, а през втората част Георги Бъчваров не вкара дузпа в 55 минута. За поредна среща късметът бяга от играчите на Йордан Хърков и те записаха осма загуба в последните два месеца.

Още от първите минути колежани тръгнаха в атака и искаха да решат бързо мача. На няколко пъти сам срещу вратаря на гостите излезе Николай Павлов, но пропусна да намери мрежата.

Николай Николов, Серафим Михаилов, Ради Трендафилов и Христо Янчев изпуснаха от добри положения пред Даниел Стефанов. Гостите от Сливен се защитаваха умело и при първата си атака вкараха гол.

В 23 мин организираха бърза контра през центъра, след което последва центриране от лявото крило. Топката беше засечена от Стоян Митев и влетя в далечния ъгъл на Апостол Стоянов - 0:1.

До почивката колежани трудно пробиваха гъстата защита на гостите.

В началото на втората част домакините продължиха да търсят изравняването, но при втората атака на Сливен получиха нов гол дело на Цветан Кръстев - 0:2.

Пет минути по-късно Мирослав Караилиев беше съборен в наказателното поле и съдията Стилян Димитров даде наказателен удар. Капитанът Георги Бъчваров би в десния ъгъл, но Стефанов успя да избие в корнер.

Въпреки това пловдивчани продължиха да нападат и в 88 минута Николай Павлов намали след майсторско изпълнение от фаул. В последната минута на редовното време Мирослав Караилиев беше изведен сам срещу Стефанов, но не намери мрежата и да спаси колежани от поражението.

В следващия кръг Евроколеж ще гостува на Асеновец от 18 часа на стадион Шипка.