Спортните новини: Днес (15) | Вчера (28)
По един от Локо и Ботев играха за България срещу Норвегия
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:08 / 07.06.2016Коментари (0)3927
Георги Чукалов започна титуляр за България в мача срещу Норвегия
Юношеският национален отбор на България до 19 г. завърши 2:2 с тима на Норвегия U19 в контролна среща, която се игра на терена на БФС в Правец. Двубоят се проведе при пороен дъжд, като на няколко пъти срещата бе прекъсвана.

В състава на нашите бяха Милко Георгиев от Ботев (Пд) и нападателят на Локо (Пд) Георги Чукалов.

Мачът бе равностоен, като действията се развиваха предимно в средата на терена.

Гостите откриха резултата в 37-минута. Кнут Ахландер центрира от корнер към непокрития Кристофер Айер, който реализира за 0:1. Девет минути след началото на втората част норвежците удвоиха преднината си. Ахландер проби през центъра и подаде към Бирк Риса, който пое топката със завъртане, освободи се от двама бранители и останал очи в очи със стража бе безгрешен за 0:2.

В 57-та минута Матео Стаматов центрира от пряк свободен удар и Калоян Кръстев с глава бе точен за 1:2. Седем по-късно националите възстановиха статуквото. След бърза контраатака, Лясков изнесе топката и подаде към Матео Стаматов. Футболистът на "Еспаньол" премина през двама бранители и преодоля вратаря за крайното 2:2.

Следващата контрола между двата отбора ще се проведе на 8 юни, сряда, от 18:00 часа на терена на БФС в Правец.

България U19: 1. Даниел Наумов, 3. Васил Добрев, 4. Ангел Лясков, 15. Петър Генчев, 18. Мариян Димитров, 6. Асен Чандъров, 8. Светослав Ковачев, 21. Милко Георгиев, 10. Георги Русев, 17. Георги Чукалов, 13. Калоян Кръстев

Селекционер: Светослав Тодоров

Норвегия U19: 1. Кейтил Хауг, 2. Матусан Сандракумар, 3. Матиас Боге, 5. Хенрик Бредели, 6. Сандер Берге, 7. Магнус Грьодем, 8. Кристофер Айер, 9. Бирк Риса, 11. Рафик Зекнини, 13. Кнут Ахландер, 14. Улрик Едвардсен

Селекционер: Ейрик Хорнеланд

Съдия: Николай Йорданов