Ударно начало! Ботев разби Евроколеж с 4:1, Иван Стоянов блесна с 2 гола
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:07 / 24.06.2016Коментари (5)6382
© ПФК Ботев Пд
Иван Стоянов вкара 2 гола в неофициалния си дебют за Ботев
Ботев (Пд) стартира ударно контролите през подготвителния период. В първата си проверка за лятото жълто-черните удариха съгражданите си от Евроколеж с 4:1.

Спарингът се игра на стадиона в Трявна, където "канарчетата" са на лагер. Два гола за успеха вкара новото попълнение Иван Стоянов, а по веднъж се разписаха Кристиян Димитров и Лъчезар Балтанов.

Ботев откри резултата в 29-ата минута. Кристиан Димитров бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на Евроколеж след центриране от корнер и засече за 1:0.

Десет минути по-късно Наско Милев преодоля двама противници пред наказателното поле, след което опита удар, но топката рикошира в противник и вратарят на Евроколеж улови.

В 42-ата минута левият бек Милен Кикарин стреля от добра позиция от фаул, но топката срещна стената от футболисти на "колежани".

"Жълто-черните" бяха близо до ранен гол веднага след почивката, но Наско Милев не засече добре ниско центриране на Цветомир Панов.

Четвърт час преди края бразилецът Жоало Паоло пропусна най-добрата възможност за Ботев. Кариоката бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му с левия крак излезе в аут.

Така се стигна до 76-ата минута, когато Иван Стоянов удвои резултата. Той бе изведен зад защитата на Евроколеж и след като овладя топката, я прати неспасяемо в левия ъгъл на вратата за 2:0.

В 80-ата минута третодивизионният тим от Пловдив успя да вкара почетно попадение след единствената си атака през второто полувреме. Точен бе юношата на Ботев Пламен Упинов, вкарал за 2:1.

Три минути по-късно обаче Иван Стоянов покачи на 3:1. Нападателят се разписа с техничен удар след асистенция на Серкан Юсеин.

Малко преди края Лъчезар Балтанов оформи окончателното 4:1. Иван Стоянов намери технично с пета Крум Стоянов, който от аут линията върна топката към точката на изпълнение на дузпа и капитанът на Ботев я изпрати в мрежата.

Ботев започна в състав: Мартин Димитров, Рангел Игнатов, Кристиан Димитров, Георги Купенов, Милен Кикарин, Радослав Апостолов, Меледже Омнибек, Асен Чандъров, Даниел Кутев, Исмет Рамадан, Милко Георгиев (35- Наско Милев).

Съставът през второто полувреме: Георги Георгиев, Цветомир Панов, Рафаел, Радослав Терзиев, Крум Стоянов, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Бризола, Жоао Пауло, Иван Стоянов, Наско Милев.