Спортните новини: Днес (3) | Вчера (21)
Марица почна с измъчена победа в Купа Пловдив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:52 / 26.09.2016Коментари (0)3439
С петгеймови битки започна четвъртото издание на традиционния международен женски волейболен турнир за Купа Пловдив.

С помощта на шумната подкрепа от трибуните в зала Пловдивски университет, домакините от Марица (Пловдив) изтръгнаха победа над гръцкия Маркопулу Ревойл (Маркопуло) с драматичното 3:2 (25:8, 14:25, 25:18, 23:25, 15:13) гейма.

В по-ранния мач румънският Динамо (Букурещ) постигна пълен обрат от 0:2 гейма до крайното 3:2 (16:25, 15:25, 25:23, 25:20, 15:10) срещу турския Бурсаспор (Бурса).

Маричанки започнаха плахо своя двубой и позволиха на съперничките си да поведат с 6:4. Последваха обаче 11 поредни точки за пловдивчанки, между които и три аса на новото попълнение Габриела Цветанова.

След това на сервис застана Симона Димитрова и с общо шест аса в серията Марица доведе нещата до 24:7. С атака на капитанката Радосвета Тенева пловдивчанки затвориха гейма при разгромното 25:8.

Втората част започна с 6:1 за Маркопулу. Жълто-сините потърсиха начин да догонят противника, но само успяха да се доближат до две точки разлика. В края диагоналът на Маркопулу - еквадорката Ерика Меркадо, затрудни маричанки с дълга серия от сервиси и с директна точка от начален удар оформи крайното 25:14.

В третия гейм отново бе ред на домакините да затруднят противника от линията за изпълнение на сервис. Момичетата на Иван Петков записаха пет аса и, въпреки добрата игра на Маркопулу в нападение, успяха да наложат превес. С мощен удар на Виктория Григорова през центъра бе сложена точка на тази част при 25:18 за Марица.

Четвъртата част предложи на многобройните зрители в зала Пловдивски университет истински спектакъл. Имаше красиви дълги разигравания и интересни обрати. Бракът в играта на Марица обаче дойде малко в повече и се оказа решаващ за крайния изход - 25:23 за Маркопулу.

Лютата битка за всяка точка продължи и в тайбрека. Малко преди края гъркините успяха да поведат с 13:11, но Марица запази концентрация и с четири поредни точки при сервиси на Ради Тенева стигна до победата. Блокаут на Габи Цветанова за крайното 15:13 подпечата победата на българските шампионки.

Ерика Меркадо записа 24 точки за Маркопулу Ревойл и стана най-добър реализатор на двубоя. Габриела Цветанова бе най-резултатна за домакините с 20 точки.