Локо спря черната серия на Лаута с разгром над Оборище
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:00 / 25.10.2016Коментари (6)7095
Мартин Камбуров игра само едно полувреме, но това беше достатъчно да се разпише веднъж във вратата на Оборище
Локомотив Пловдив се класира за четвъртфинал в турнира за Купата на България, след като разгроми втородивизионния Оборище (Панагюрище) с 6:0, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Така черно-белите най-после сложиха край на серията си от 3 поредни официални мача на Лаута без победа.

Два гола за изразителния успех отбеляза Симеон Райков (12, 60), а по веднъж се разписаха Георги Вълчев (18), Мартин Камбуров (44), Бирсент Карагарен (83) и Димитър Велковски (88).

Освен попаденията, "смърфовете" уцелиха на три пъти гредите на вратата, пазена от бившия им съотборник Александър Витанов.

Гостите от Панагюрище бяха водени от Румил Жотев, който бе вписан в официалния протокол като старши треньор на отбора. Емил Велев отсъстваше от Лаута.

Головата сметка откри Симеон Райков в 12-ата минута. Това стана след разбъркване в наказателното поле на гостите, при което Николай Димитров - Ноко не успя да изчисти една топка. Тя попадна в краката на Райков, който я прати в долния ляв ъгъл на Александър Витанов за 1:0.

В 18-ата минута след триходова комбинация между Мартин Камбуров, Симеон Райков и Георги Вълчев, последният изскочи в чиста позиция и с удар от 10-ина метра удвои - 2:0.

В 40-ата минута направилият отличен мач Парвиз Умарбаев удари напречната греда с плътен шут от дъгата.

В края на първото полувреме отново Таджикския Меси изведе Мартин Камбуров и капитанът с удар по земя вкара за 3:0.

Малко след почивката гредата за втори път спаси гостите, този път след изстрел на Симеон Райков, при който вратарят Александър Витанов успя да избие, а топката кацна върху напречната греда.

В 60-ата минута Симеон Райков отбеляза втория си гол в мача след втора асистенция на Парвиз Умарбаев.

Девет минути по-късно влезлият на смяна Бирсент Карагарен бе изведен от Иван Горанов сам срещу вратаря на Оборище, но шутира в гредата.

Карагарен все пак се коригира и в 83-ата минута вкара за 5:0 след изстрел от 10-ина метра, фронтално срещу Александър Витанов.

Крайното 6:0 фиксира друга резерва - Димитър Велковски, който се разписа след продължително меле в пеналта на втородивизионния тим.

Ясин ел Харуби, Павел Виданов, Кирил Котев, Ивайло Марков, Иван Горанов, Мартин Райнов (46- Стефан Йефтоски), Георги Вълчев, Димо Бакалов (64- Димитър Велковски), Мартин Камбуров (46- Бирсент Карагарен), Симеон Райков, Парвиз Умарбаев.