Ботев също на четвъртфинал за Купата след класика срещу Нафтата
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:49 / 27.10.2016Коментари (3)6447
Националът Радослав Терзиев се разписа във втори пореден мач за Ботев, след като вкара и на Черно море преди няколко дни
Ботев (Пд) се класира безпроблемно за четвъртфиналите в турнира за Купата на България, след като победи Нефтохимик с 3:0 на базата си в Коматево, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Радослав Терзиев (8), Жоао Паоло (25) и Иван Стоянов (28) се разписаха за жълто-черните, а през второто полувреме Стенио пропусна дузпа.

Ботев не остави никакво съмнение в превъзходството си на терена и още в 8-ата минута откри резултата. Това стана след късо изпълнение на корнер, при което Тодор Неделев центрира на далечната греда. Там непокритият Радослав Терзиев стреля отблизо, но вратарят Стоян Колев изби. При добавката обаче Терзиев опъна мрежата за 1:0, като това бе негов гол във втори пореден мач.

В 25-ата минута жълто-черните удвоиха преднината си. Омар Косоко нахлу в пеналта на "шейховете" и върна атрактивно с пета към Жоао Паоло, който простреля Стоян Колев за 2:0.

Само три минути по-късно "канарчетата" направиха резултата класически. Тодор Неделев изведе Жоао Паоло сам срещу вратаря. Бразилецът можеше и сам да завърши, но предпочете да комбинира с Иван Стоянов, който вкара за 3:0. Това бе едва втория му гол с екипа на Ботев в официален мач, след като вкара още в първия кръг при равенството 1:1 срещу Локо (Пд) в Бургас.

След почивката Ботев продължи да владее инициативата, но пропуски направиха Даниел Кутев, Жоао Паоло и Омар Косоко.

В 56-ата минута Иван Стоянов бе съборен в наказателното поле и реферъг Ивайло Стоянов - Сватбата отсъди дузпа. Зад топката застана Стенио дос Сантос, който обаче шутира в гредата.

Ботев: Георги Георгиев, Милен Кикарин, Крум Стоянов, Радослав Терзиев, Стенио, Серкан Юсеин, Омар Косоко (74- Петър Чалъков), Тодор Неделев (46- Даниел Кутев), Меледже Омнебес, Жоао Паоло (65- Наско Милев), Иван Стоянов.

Нефтохимик: Стоян Колев, Костадин Велков, Виктор Хомей (65- Йордан Йорданов), Марко Ранджелович, Любомир Божинов, Румен Руменов, Михаел Орачев, Станислав Маламов (46- Иво Малинов), Иван Вълчанов, Николай Дюлгеров (57- Костадин Хазуров), Живко Петков.