Спортните новини: Днес (15) | Вчера (21)
Чудото стана! Ботев догони дивото и продължава напред за Купата
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:35 / 20.11.2016Коментари (0)3451
© ПФК Ботев Пд
Ботев постигна великолепна победа с 4:1 при гостуването си на Марек в мач-реванш от турнира за Купата на БФС при набор 1999. В първия двубой "жълто-черните" допуснаха поражение с 1:3. След като изпуснаха питомното, пловдивчани хванаха дивото и продължават в следващата фаза на надпреварата с общ резултат 5:4.

Резултатът на стадион "Бончук" бе открит в 30-ата минута, когато Ангел Бастунов се разходи между "червената" защита и извади към Здравко Жилов и той с удар под гредата вкара за 0:1.

В 56-ата минута Ангел Бастунов намери непокрития Мартин Татаров на няколко метра от вратата, а нападателят не сгреши - 0:2.

Само 120 секунди по-късно Бастунов и Татаров отново взаимодействаха по най-добрия начин. Халфът изпълни ъглов удар, а Татаров с глава изпревари защитата на "червените" и простреля вратаря за 3:0.

В 64-ата минута интригата в двубоя бе убита с четвърти гол за Ботев. Милен Златков се разходи между защитата на домакините и с премерен удар от границата на наказателното поле покачи на 4:0.

В 77-ата минута дупничани стигнаха до почетно попадение, след като играч в "червено" изпълни изненадващо директно свободен удар от над 30 метра, а Симеонов не се намеси добре и кълбото мина под плонжа му.

По този начин Ботев се класира за 1/4 финалите и ще научи името на съперника си във вторник (22.11), когато е жребият за следващата фаза.