Спортните новини: Днес (1) | Вчера (19)
Академик пак зарадва феновете в Пловдив, американец избухна с 42 точки
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:26 / 27.11.2016Коментари (0)2399
© БФБаскетбол
Академик Бултекс 99 отново зарадва баскетболните фенове в Пловдив. "Студентите" записаха четвърта победа в първенството на мъжката НБЛ, след като надиграха Спартак Плевен с 95:82 в зала "СТроител".

Така пловдивчани вече са с баланс 4-2 и са втори във временното класиране, на една позиция с Берое и Рилски спортист.

Мачът започна равностойно, но след първата част домакините от Пловдив вече имаха аванс от 3 точки за 21-18.

През втората четвърт Академик Бултекс 99 продължи да поддържа доброто темпо и след серия 9-0 разликата стана двуцифрена. След това плевенчани се съвзеха и в края на частта успяха да намалят изоставането си на 4 точки при 43-39 на полувремето.

След завръщането си на терена момчетата на Александър Дяковски показаха по-различна игра и след серия 9-3 успяха да поведат в резултата. До края на третата четвърт гостите успяха да запазят крехък аванс от 2 точки и измъкнаха частта при 63-62.

След това всичко остана да се решава в заключителните 10 минути. Домакините се мобилизираха и поеха нещата в свои ръце, след като реализираха серия 10-0 и поведоха с 6 точки.

Спартак Плевен имаше шанс да обърне срещата, но пропусна и още няколко успешни атаки за Академик Бултекс мачът бе с ясен изход.

Домакините успяха да отбележат общо 29 точки от грешки на противника срещу едва 18 за Спартак Плевен. В подкошието пловдивчани имаха отново предимство като реализираха 54 точки срещи 42 за гостите от Плевен.

При борбата в нападение силите бяха изравнени, но при бързата атака Академик Бултекс 99 наниза 13 точки повече от своя съперник за 18-5.

Резервните играчи на Асен Николов се отчетоха с 14 точки, а тези на Александър Дяковски само с 3.

За успеха на домакините от Пловдив най-много допринесе Джордан Семпъл, който записа на сметката си цели 42 точки плюс 11 борби и 4 асистенции. Силно игра и Оскар Белфийд, който завърши със 17 точки и 7 асистенции. Шакир Смит пък добави 12 точки.

За плевенчани най-полезен бе Милован Савич с 37 точки, 17 борби и 7 асиситенции. Константин Коев се разписа с 14 точки и 7 борби, а Александър Груев и Димитър Маринчешки завършиха с 13 точки.

Следващата седмица Академик Бултекс 99 гостува на Берое, а Спартак Плевен приема у дома Балкан.