Спортните новини: Днес (0) | Вчера (19)
Берое спря победната серия на Академик
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:24 / 04.12.2016Коментари (0)2659
© НБЛ
Берое прекъсна победната серия на Академик Бултекс 99. В среща от 8-ия кръг на мъжката национална баскетболна лига зелено-белите се наложиха с 82:75 над пловдивчани, които са една от приятните изненадите този сезон.

Това бе победа №5 за Берое в първенството и общо шеста в изиграните от тима шест мача като домакин в шампионата и Балканската лига. Преди срещата двата тима бяха с изравнени показатели в класирането - по четири победи и две поражения.

Още в началото на срещата обаче старозагорци показаха, че не случайно са сред фаворитите за разпределение на призовите места. Домакините набързо поведоха с 13-2, въпреки усилията на гостите да намалят изоставането си частта приключи при 28-16 в полза на старозагорци.

Играчите на Берое продължиха да диктуват събитията на терена и през втората четвърт. Баскетболистите на "зелено-белите" бяха по-убедителни при стрелбата от зоната за две точки и при овладяването на борбата под двата коша и това им донесе аванс от 10 точки на почивката за 47-37.

Лошата новина за треньорския щаб на старозагорци в тази част дойде от контузията на Тихомир Желев, получена малко преди почивката. Гардът на старозагорци излезе накуцвайки и подкрепен от двама от съотборниците си. След почивката обаче Желев се завърна в игра.

В третата част гостите от Академик се опитаха да намалят изоставането. "Зелено-белите" обаче не допуснаха изненада, въпреки че в средата на третата част останаха без Пламен Алексиев. Гардът напусна след като натрупа пет лични нарушения, едно от които техническо след спречкване с Оскар Белфийлд.

В последната част Берое започна със серия от 7-0 и почти сложи край на амбициите на гостите за нещо повече в сблъсъка. Серия от грешки на "зелено-белите" в края намали разликата до четири точки, но въпреки това до изненада не се стигна.

Успехът на "зелено-белите" и поражението на Рилски спортист в дербито с Лукойл Академик пък изпрати старозагорци еднолично на второто място в класирането.

За победителите най-резултатни с по 18 точки бяха Шейн Гибсън 96 борби) и Арън Джоунс (11 борби). Тихомир Желев пък се разписа с 13 точки.

За Академик Бултекс 99 трима от играчите завършиха с по 14 точки - Станислав Ваклинов (6 борби), Джордан Семпъл (7 борби) и Оскар Белфийд (7 борби и 7 асистенции). Шакир Смирт пък се включи с 13 точки.

В следващия кръг Берое гостува на Балкан, а Академик Бултекс 99 приема Рилски спортист.