Спортните новини: Днес (0) | Вчера (21)
Нападател на Ботев се завърна с два гола след дълго лечение
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:45 / 05.02.2017Коментари (0)3614
©
Ботев U17 постигна победа в първата си контрола от предсезонната подготовка. "Жълто-черните" се наложиха с 4:2 над Берое, а двубоят се игра на изкуствения терен на базата в "Коматево".

Срещата бе белязана от завръщане на две "канарчета" след лечение на дълги травми - Иван Василев и Атанас Янков, като Василев дори се отчете с две попадения във вратата на "заралии".

Първото попадение за Ботев през 2017 година реализира Димитър Балинов, като защитникът бе точен в 22-ата минута, засичайки отблизо центриране от корнер. В 29-ата минута Станислав Шопов изпълни свободен удар, но след намесата на вратаря Иван Гошев топката се отби от напречната греда на вратата на гостите.

В 38-ата минута натискът на "жълто-черните" даде резултат. Родените през 2002 година Даниел Иванов и Станислав Шопов взаимодействаха в наказателното поле на "зелените", Шопов се обърна отлично и с шут в близкия ъгъл покачи на 2:0.

Четири минути след началото на втората част Иван Василев ознаменува завръщането си в игра с попадение. Нападателят на "канарчетата" получи пас от Благовест Данчев и останал сам срещу вратаря го залъга, а след това на празна врата покачи на 3:0.

В 47-ата минута Рангел Рангелов отрази удар на футболист на гостите, но само секунди по-късно Владислав Димитров вкара за 1:3. В 53-ата минута в игра се появи Атанас Янков, който през месец юни получи травма в областта на главата и след продължително лечение и възстановавяне записа първи минути с екипа на "жълто-черните" за този сезон.

В 56-ата минута Мануел Емилов върна интригата в срещата, след като намали на 2:3, възползвайки се от добър пробив на Галин Генчев. В 68-ата минута, по подобие на третото попадение на "жълто-черните", Благовест Данчев асистира на Иван Василев, който разстреля вратаря за крайното 4:2.

В сряда е следващата контрола на Ботев, като в нея "канарчетата" ще премерят сили със Спартак U17.